Vse je kazalo na to, da bo izjemna ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin na tretjem slalomu sezone dosegla še tretjo zmago in že šesto v Killingtonu, kjer je prej zmagala na vseh petih slalomih za svetovni pokal. Po prvi vožnji je bila namreč v vodstvu, ki ga zmagovalka kar 76 tekem svetovnega pokala v drugih vožnjah le redko zapravi. A tokrat ga je – v drugo je namreč smučala precej rezervirano, si do cilja nabrala 59 stotink zaostanka za skupno vodilnima Švedinjo Anno Swenn Larsson in Švicarko Wendy Holdener ter nazadovala na peto mesto.

Po 30 stopničkah prva zmaga

Zmagovalki sta bili v nedeljo torej dve, za obe pa je bilo prvo mesto nekaj posebnega. Za Anno Swenn Larsson je bilo namreč sploh prvo posamično v karieri, medtem ko je bilo za Wendy Holdener prvo slalomsko, in to za tem, ko je v preteklih letih v svetovnem pokalu na slalomih zbrala neverjetnih 30 uvrstitev na stopničke, saj ima po 15 drugih in tretjih mest! Z napadom na stopničke se je po prvi vožnji spogledovala tudi najboljša Slovenka Ana Bucik, ki je na sedmem mestu za tretjim mestom zaostajala za slabih osem desetink, v drugo pa je v težkih razmerah nato zadržala uvrstitev s prve proge in po šestem mestu na prvem slalomu v Leviju dosegla še drugo letošnjo uvrstitev med najboljšo deseterico. »Vidim, da sem blizu, a vedno nekaj malega zmanjka. Na naslednjih tekmah bo treba še nekaj dodati,« je razplet opisala Ana Bucik, ki se ji je med dobitnicami točk pridružila tudi Neja Dvornik. Tudi ta je v drugo zadržala uvrstitev s prve vožnje, saj je bila 19. tako na prvi progi kot na koncu. »Čeprav je bilo na trenutke res težko smučati, sem z 19. mestom izredno zadovoljna,« je dodala Dvornikova.

Manj zadovoljni sta bili obe slovenski smučarki v soboto, saj ju med dobitnicami točk ni bilo. Ana Bucik je po odličnem devetem mestu na prvi progi v drugi vožnji odstopila, Neja Dvornik pa je bila na prvi progi s 36. mestom prepočasna za finale. Zmagala je Švicarka Lara Gut-Behrami, za katero je bila to 35. zmaga v svetovnem pokalu in peta veleslalomska, a prva v tej disciplini po Söldnu leta 2016.

Hrobat izenačil izid kariere

V Lake Louisu so smučarji v hitrih disciplinah v soboto pod streho vendarle spravili prvi smuk v sezoni (petkovega so zaradi slabega vremena odpovedali), na njem pa je bilo pri vrhu »vse po starem«. Zmage, sedme smukaške in skupno 14. v svetovnem pokalu, se je veselil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, dobitnik obeh malih kristalnih globusov v hitrih disciplinah iz zadnje sezone. S tem je postal četrti Norvežan s smukaško zmago v Lake Louisu, ki se zaradi nezanimanja organizatorjev in gledalcev poslavlja od organizacij tekem svetovnega pokala alpskih smučarjev. Zadovoljni so bili tudi v slovenskem taboru. Predvsem se je izkazal Miha Hrobat, ki se je v težkih pogojih z visoko številko 52 prebil kar do 16. mesta in s tem izenačil svojo najboljšo smukaško uvrstitev v svetovnem pokalu, ki jo je dosegel v Kitzbühlu januarja letos. Za zmagovalcem je zaostal sekundo in 75 stotink. »Z rezultatom sem presrečen, v težkih pogojih sem iztržil maksimum. Tekmovalci z visokimi številkami smo imeli res slabo svetlobo,« je povedal Hrobat. Točke je za 21. mesto dobil tudi Martin Čater, tretji Slovenec, Nejc Naraločnik, pa je zasedel 55. mesto.