Odbojka

Urnaut po slabi igri in porazu proti Iranu: Čaka nas še veliko dela

Gdansk, 08. 07. 2022 21.31 |

Slovenski odbojkarji so po dveh odmevnih zmagah proti Srbiji in Bolgariji v zadnji fazi skupinskega dela elitne Lige narodov v poljskem Gdansku na bržkone odločilni tekmi za preboj v končnico omenjenega tekmovanja v Bologni morali priznati premoč iranski izbrani vrsti, ki je slavila z gladkih 3:0 v nizih. Kapetan evropskih podprvakov Tine Urnaut je po (usodnem) porazu poudaril, da ga s soigralci čaka še ogromno dela, če bodo želeli na prihajajočem (domačem) svetovnem prvenstvu igrati vidno vlogo.

V igri slovenske reprezentance je bilo tokrat preveč pomanjkljivosti, da bi lahko kapetan Tine Urnaut, Dejan Vinčić in druščina računali na pomembno zmago v boju za uvrstitev na zaključni del Lige narodov v Bologni.

Iranski odbojkarji so bili boljši tekmec, predvsem v drugem in zadnjem tretjem nizu so prikazali odlično igro, s katero so razorožili slovenski (proti)napad, ki je pogrešal predvsem boljši začetni udarec. Slovenija je nekajkrat zapravila priložnost, da bi dobila uvodni niz (24:26), nato pa je v drugem (14:26) sledil popoln razpad sistema v igri varovancev avstralskega strokovnjaka Marka Lebedewa

Klemen Čebulj in Alen Pajenk (v bloku) sta se zlila v sivo podobo slovenske izbrane vrste ob porazu z Iranom. FOTO: en.wolleyballworld.com

"Vidi se razlika v kakovosti. Iran ima zelo dober prvi napad, zelo dobro sprejemajo. Z izjemo prvega niza nismo naredili škode z našim servisom. V drugem in tretjem nizu se je videla razlika v izkoristku prvega napada, ki je bil pri njih večji kot naš. V vsakem nizu so prišli do nekaj točk razlike od 10., 12. točke naprej, potem pa jih lovimo, a naš servis ni bil tako učinkovit, da bi jih lahko ujeli bodisi s servisom bodisi z blokom v obrambi. Kot smo že dejali, imamo pred sabo še veliko dela. V nekaj dneh se ni kaj prida spremenilo, še vedno razmišljamo o nas samih, o naši igri. Zavedamo se, da imamo veliko stvari, na katerih moramo delati, in to nas čaka v naslednjih dneh," je po šestem porazu v letošnji izvedbi Lige narodov dejal kapetan Tine Urnaut.

Tudi Jani Kovačič je priznal, da je bila tokrat slovenske igra povsem drugačna kot na predhodnih dveh obračunih s Srbijo in Bolgarijo."Iran je igral odlično, predvsem na servisu so nam povzročali največ težav. Posledično smo imeli težave povsod. Premalo smo tudi mi sami pritiskali na servisu in v tem je bila največja razlika, torej servis-sprejem. Iran je zasluženo zmagal. Dviguje formo in to se je tudi videlo," pa je vzroke za bržkone odločilni poraz navedel libero slovenske izbrane vrste Jani Kovačič.