Prvak Milan z zmago začel novo sezono, Inter do zmage v sodnikovem podaljšku

Milano, 13. 08. 2022 21.06 |

T.Š., STA
2

Nogometaši Milana so z zmago začeli sezono 2022/23, v kateri branijo naslov italijanskega prvaka. Rdeče-črni so na svojem stadionu premagali Udinese s 4:2, pri gostih je priložnost dobil Sandi Lovrić v drugem polčasu. Atalanta je premagala Sampdorio (2:0), na tekmi Lecceja z enim glavnih favoritov za naslov Interjem je bil izid 1:2 za Milančane.

Nogometaši AC Milana so z zmago začeli sezono v Serie A.
Nogometaši AC Milana so z zmago začeli sezono v Serie A. FOTO: AP

Videmčani, pri katerih Jaka Bijol ni dobil priložnosti za igro, Sandi Lovrić pa je igral od 76. minute, so na San Siru hitro vodili, že v drugi minuti je zadel Rodrigo Becao. Theo Hernandez z bele pike in Ante Rebić sta v 11. in 15. minuti poskrbela za preobrat, toda ob koncu polčasa je Adam Masina znova poravnal izid. Brahim Diaz je takoj po začetku drugega polčasa domače povedel v vodstvo s 3:2, zmago pa je po Diazovi podaji zapečatil Rebić s svojim drugim golom na tekmi v 68. minuti.

Z zmago je sezono začela tudi Atalanta, pri kateri v kadru ni bilo Josipa Iličića, na katerega v Bergamu ne računajo več. La Dea je slavila v Genovi pri Sampdorii z 2:0, Rafael Toloi v 26. in Ademola Lookman v 94. minuti sta bila strelca.

Na tekmi Lecceja z enim glavnih favoritov za naslov Interjem je bil izid 1:2. Milančani, pri katerih je Samir Handanović branil celo tekmo, so povedli v drugi minuti z golom povratnika v Interjev napad Romeluja Lukakuja, v 48. minuti pa je izenačil Assan Ceesay. Ko je kazalo, da bo Lecce prišel do točke, pa je v peti minuti sodniškega dodatka Denzel Dumfries poskrbel za zmago gostov, ki so sicer prevladovali, imeli žogo 70 odstotkov časa v svoji posesti, sprožili pa so tudi precej več strelov.

Monza, katere šef je Silvio Berlusconi, je doma izgubila proti Torinu z 1:2. Novinec pri Torinu Aleksej Mirančuk je zadel v prvem polčasu, Antonio Sanabria pa v drugem. Častni gol za domače je v 94. minuti dosegel Dany Mota.

V nedeljo bo Fiorentina gostila Cremonese, Lazio Bologno, Salernitana Romo, Spezia pa Empoli z Leom Štulcem in Petrom Stojanovićem ter tudi mladim vratarjem Lovrom Štubljarjem. V ponedeljek bodo krog končali Hellas Verona in Napoli ter Juventus in Sassuolo.

Milan - Udinese
Milan - Udinese FOTO: Sofascore.com

Izidi:
AC Milan - Udinese               4:2 (2:2)
(Sandi Lovrić  je igral od 76. minute za Udinese, Jaka Bijol ni igral za Udinese)

Sampdoria - Atalanta             0:2 (0:1)
(Josipa Iličića ni bilo v kadru Atalante)

Monza - Torino                   1:2 (0:1)

Lecce - Inter Milano             1:2 (0:1)
(Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter)