Rogaška Slatina, 17. 02. 2024 17.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, A.M.
2

Nogometaši Rogaške so v 21. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 4:1 (2:1), na drugi sobotni tekmi pa so nogometaši Radomelj doma klonili proti Olimpiji z rezultatom 1:3 (0:2).

NK Domžale
NK Domžale FOTO: NK Domžale

Slatinčani so obračun dobro začeli, v peti minuti so povedli, potem ko je Patrik Mijić, ki je že prejšnji teden nakazal, da bo dobra okrepitev za Rogaško, sprožil z desne strani kazenskega prostora ter ugnal Lovra Štubljarja. Vsega dve minuti pozneje je Mijić udaril še enkrat, takrat je pred domžalskega vratarja prišel po podaji Gala Kureža ter znova zanesljivo zadel. V 14. minuti so prvič resneje zagrozili Domžalčani, ko je iz bližine streljal Mario Krstovski, Ajdin Mulalić pa mu je z nogo preprečil zadetek. Po posledičnem kotu z desne strani so gosti zmanjšali zaostanek, ko je Benjamin Markuš uspešno ustrelil na drugi vratnici. Pozneje se je dogajanje malce umirilo, je bil pa Kurež v 36. minuti naslednji, ki je poskusil, takrat od daleč, a je bil Štubljar zbran. Nekaj trenutkov pozneje so s strelom z glavo zagrozili tudi Domžalčani, toda iztržili le kot, je pa v 42. minuti v protinapad stekel Nick Perc, ki ga je Toura Diaby nato nepravilno zaustavil v kazenskem prostoru, nato pa je sledila enajstmetrovka. To je v 44. minuti izvedel Jošt Pišek, a se je izkazal nekdanji domžalski vratar Mulalić.

Statistika tekme Rogaška - Domžale
Statistika tekme Rogaška - Domžale FOTO: Sofascore.com

V uvodu drugega polčasa, ki je bil sicer mirnejši, je dvakrat znova opozoril nase Mijić, v 64. pa še Kurež. Ta je po napaki Lukasa Hempta prišel do žoge na polovici Domžal, stekel proti Štubljarju in ga rutinirano ugnal za 3:1. V 76. minuti je Štubljar ustavil nov strel Slatinčanov, Mario Krstovski pa je bil v 77. malce prekratek pred vrati Rogaške. Domžale so bile nevarne tudi v 87. minuti, ko je čez gol meril Abraham Nwankwo, isti igralec pa je malce pozneje streljal še z glavo, vendar je Mulalić žogo ujel. Na drugi strani je v 90. minuti zmago Rogaške potrdil Alen Korošec, ko je prišel v kazenski prostor po desni strani, preigral svojega čuvaja in žogo poslal v nasprotni kot vrat gostov.

Zoran Zeljković
Zoran Zeljković FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so povedli v 22. minuti, ko je Nemanja Motika je iz bližine dosegel svoj šesti gol sezone. Isti igralec je v 28. minuti odvzel žogo Vidu Kodermanu, prodrl z desne strani v kazenski prostor, žogo oddal do Antonia Marina, ta pa je z natančnim strelom podvojil prednost gostov.

V 58. minuti se je med strelce ponovno vpisal Marin, potem ko sta z Motiko izigrala domačo obrambo. Na koncu je Marin zaobšel vratarja in zadel z desne strani kazenskega prostora. Ob koncu 61. minute so gostitelji le zmanjšali zaostanek, potem ko je Dejan Vokić streljal z 18 metrov, žoga pa je zadela enega Olimpijinih branilcev, rahlo spremenila smer in presenetila Denisa Pintola. V 73. minuti so bili gostitelji blizu novemu zadetku, na golovi črti je Justas Lasickas z dobrim posredovanjem preprečil drugi gol Radomelj, ki so bile v teh trenutkih boljši tekmec. Kljub temu je Olimpija v 80. minuti prišla do novega zadetka, ki ga je dosegel Marko Brest, vendar je bil že pred tem Admir Bristrić v globokem nedovoljenem položaju, tako da je Brest ostal še brez drugega gola na tekmi.