3. 5. 2022, 08:25 | Vir: STA

Luka Dončić z izjemno predstavo: edini poleg Michaela Jordana, ki mu to uspeva

Nora predstava slovenskega čarovnika na njegovi sploh prvi tekmi konferenčnega polfinala.

Košarkarji Dallas Mavericks so v polfinalu zahodne konference severnoameriške lige NBA proti najboljši ekipi rednega dela Phoenix Suns v boju na štiri zmage izgubili prvo tekmo s 114:121. Luka Dončić je bil edini razpoloženi košarkar teksaške ekipe in je v 44 minutah zbral 45 točk, 12 skokov ter osem podaj, ob tem pa izgubil tudi pet žog.

Tudi dobra predstava Dončića ni bila dovolj za zmago na prvi tekmi. Slovenski zvezdnik je tokrat dobil premalo pomoči pri soigralcih. Dallas je pravzaprav celotno tekmo zaostajal, le na koncu se je približal Phoenixu in povzročil nekaj živčnosti pri domačih navijačih.

Nekaj Lukovih utrinkov s tekme, v kateri je kraljeval na parketu.

Pri gostiteljih je kar šest igralcev doseglo vsaj 10 točk, vodila pa sta jih Deandre Ayton s 25 in Devin Booker s 23 točkami. "Zaupali smo drug drugemu in igrali složno kot ekipa," je po tekmi dejal Ayton.

"Luka in Maxi (Kleber) sta nas ohranila pri življenju v prvem polčasu. Lahko bi po polovici zaostajali tudi za 39. Luka je bil nato dober tudi v drugem polčasu. Zdaj nujno potrebujemo le nekoga, ki bi se pridružil zabavi," je svoje varovance kritiziral trener Dallasa Jason Kidd.

Ekipa potrebuje štiri zmage za uvrstitev v finale konference

Naslednja tekma bo spet v Phoenixu, nato pa se bo dvoboj nadaljeval z dvema obračunoma v Dallasu. Kdor bo zmagovalec te serije, se bo pomeril ali z Memphis Grizzlies ali Golden State Warriors. Za zdaj bojevniki vodijo z 1:0.

Na vzhodu je konferenčni polfinale bolje začel Miami, ki je s 106:92 v domači dvorani premagal košarkarje Philadelphia 76ers, pri čemer se je najbolj izkazal Tyler Herro, ki je s klopi dosegel 25 točk. Sixers, ki so sicer igrali brez poškodovanega prvega zvezdnika Joela Embiida, so večino tekme zaostajali.

Edini poleg za mnoge najboljšega vseh časov, ki ima tako povprečje

Luka Dončić ima v končnici lige NBA izjemno statistiko. Je edini poleg Michaela Jordana (ki se je že upokojil pred skoraj 20 leti), ki na tekmo nasuje vsaj 30 točk, kar je izjemen statistični podatek. Biti v samem vrhu z najboljšim košarkarjem vseh časov, je nekaj izjemnega.

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ