Nekdanji Celjan zabil Juventusu, stara dama kljub temu napredovala

Torino, 04. 01. 2024 21.56 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Juventus in Salernitana sta se v Torinu pomerila za zadnjo vozovnico med osem najboljših v italijanskem pokalu. Po pričakovanjih so slavili domači, ki so bili prepričljivo boljši s 6:1. Za goste je v polno meril nekdanji član Celja Chukwubuikem Ikwuemesi.

Veselje nogometašev Salernitane, potem ko se je med strelce vpisal nekdanji Celjan Chukwubuikem Ikwuemesi FOTO: AP

To je bil za Chukwubuikema Ikwuemesija tretji gol v dresu Salernitane in drugi v italijanskem pokalu, potem ko je v prejšnjem krogu v polno meril že proti Sampdorii. V prvenstvu mu zaenkrat gre nekoliko slabše, saj je na 14 tekmah le enkrat meril v polno, in sicer je sredi novembra zadel ob remiju (2:2) proti Sassuolu.

Nigerijski krilni nogometaš se je že v prvem polčasu znašel sam pred domačim vratarjem, kar je znal kronati z natančnim nizkim strelom. Nogometaše stare dame hitro prejeti zadetek ni zmedel, že do polčasa so obrnili rezultat (2:1), v nadaljevanju pa zadeli še štirikrat za zanesljivo napredovanje.