Heung-Min Son je po veliki napaki vratarja Alissona Beckerja zagotovil točko Tottenhamu. Foto: EPA

Nogometaši Tottenhama so se po odmoru zaradi okužb in karantene vrnili na igrišče. Tudi trener Liverpoola Jürgen Klopp je imel nekaj težav. Manjkali so Thiago Alcantara, Virgil van Dijk, Fabinho in Jordan Henderson.

Gledalci so uživali v zelo dinamični predstavi obeh ekip. Bolje so začeli gostitelji. Harry Kane je z desnico zatresel mrežo v 13. minuti po podaji Tanguyja Ndombeleja. Londončani so imeli po protinapadih dve lepi priložnosti za povišanje vodstva, Heung-Min Son in Dele Alli nista znala ukaniti Alissona, čeprav sta se znašla sama pred njim. Kazen je sledila v 35. minuti, ko je Diogo Jota izkoristil natančno podajo Andrewa Robertsona z leve strani in z glavo izenačil. Kmalu zatem bi lahko gostje tudi povedli, vendar je domači vratar Hugo Lloris ubranil strel Trenta Alexander-Arnolda.

Kane je v 55. in 56. minuti zamudil novi dve veliki priložnosti, prvo po tem, ko sta z Allijem sama prišla pred Beckerja, a Kane po ne najboljši podaji soigralca ni spravil žoge čez Brazilca, nato pa je bil nenatančen še po kotu, ko je žogo, oddaljen le nekaj metrov od gola, z glavo poslal čez vrata.

Andrew Robertson se je izkazal z golom in podajo, a je bil v 77. minuti izključen in njegovi soigralci so pošteno trpeli do konca 96. minute. Foto: EPA

V 69. minuti so Londončani neuspešno zahtevali enajstmetrovko, nato pred svojim golom še igro z roko Mohameda Salaha, a se videosodnik ni oglasil. V naslednji akciji je Liverpool povedel. Llorisu je še uspelo posredovati pred Diogom Joto, a se je žoga odbila do Alexandra Arnolda, ki je poslal natančen predložek pred vrata, Andrew Robertson pa je z glavo s petih metrov zatresel mrežo.

Četrt ure pred koncem je Harry Wings poslal žogo proti vratom Liverpoola, pri izbijanju je Alisson zgrešil žogo in omogočil Sonu, da jo pošlje v prazno mrežo za 2:2. V 77. minuti so se gostje znašli v velikih težavah. Robertson je zgrešil žogo in grobo podrl branilca Emersona. Sodnik Paul Tierney je pokazal le rumeni karton, a se je oglasil videosodnik. Glavni delivec pravice si je odšel posnetek ogledat ob stransko črto in takoj je iz žepa potegnil rdeči karton. Tottenham je krenil po zmago. Trener Antonio Conte je v igro poslal še Lucasa Mouro. Najlepšo priložnost je imel Son v 93. minuti, vendar je bil Alisson tokrat zbran.

Raheem Sterling in Gabriel Jesus sta zrežirala četrti zadetek sinjemodrih na St. James Parku. Foto: EPA

Gladka zmaga Manchester Cityja
V sijajni formi je še naprej Manchester City. V Newcastlu so varovanci Pepa Guardiole povedli že v 5. minuti. Joao Cancelo je podal žogo v kazenski prostor, domači branilec Ciaran Clark in vratar Martin Dobravka se nista razumela, darilo pa je sprejel Ruben Dias in zatresel mrežo. Na 0:2 je v 27. minuti s strelom od daleč povišal Cancelo.

V drugem delu City prednosti ni branil, ampak je imel celo večjo premoč kot v prvem delu, ki jo je oplemenitil z goloma Riyada Mahreza v 63. in Raheema Sterlinga v 86. minuti.

Oslabljeni Chelsea le do točke
Chelsea je zaradi številnih okužb želel, da tako kot številne druge tekme kroga prestavijo tudi gostovanje pri Wolverhamptonu. A želje vodstvo Premier lige ni uslišalo, tako da so morali evropski prvaki tekmo odigrati praktično brez napadalcev, kar se je močno poznalo. Varovanci Thomasa Tuchla si niso pripravili veliko priložnosti, najlepšo je v drugem delu imel Christian Pulisic. V prvem so bili domači celo nevarnejši, dosegli so tudi gol, ki pa ga je sodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil.

Christian Pulisic je bil razočaran po koncu tekme na stadionu Molineux. Foto: EPA

Pri modrih kar osem igralcev s pozitivnimi testi
Jorginho, Ruben Loftus-Cheek, Kai Havertz, Andreas Christensen, Ben Chilweel, Callum Hudson-Odoi, Romelu Lukaku in Timo Werner niso bili v kadru. Tuchel je imel na rezervni klopi le oba rezervna vratarja in štiri igralce. Saul Niguez in Mateo Kovačič sta vstopila v drugem polčasu. Malang Sarr in Ross Barkley nista dobila priložnosti.

"Zelo težko se je bilo pripraviti na to tekmo, saj imamo v celotni ekipi osem pozitivnih izidov testov. Po pozitivnem izvidu Jorginha so bili vsi zaskrbljeni, saj smo bili skupaj na avtobusu in tudi na večerji. Vse skupaj ni bilo dovolj za preložitev tekme. Zjutraj smo morali vsi še na eno testiranje. Nekateri igralci potrebujejo več počitka pred tekmo Premier lige. Skušal sem ostati miren. Kovačić je igral 30 minut, potem ko je bil deset dni v karanteni," je bil jezen Tuchel.