Italijani bodo trepetali za nastop na svetovnem prvenstvu

G.G./STA
16. 11. 2021, 07.02
Posodobljeno: 16. 11. 2021, 07.05
Deli članek:

Angleška in švicarska reprezentanca sta naslednji, ki sta si zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu 2022. Zato pa morajo v dodatne kvalifikacije evropski prvaki Italijani.

Italijanski selektor Roberto Mancini je pričakoval več od remija v Belfastu.

V skupini C sta se za vrh na daljavo borili Italija in Švica. Prva je na Severnem Irskem igrala le 0:0, druga pa je doma Bolgarijo ugnala s 4:0. Vse štiri gole je dosegla v drugem polčasu in tako kvalifikacije končala z 18 točkami, dvema več od evropskega prvaka Italije, ki bodo morali za nastop na svetovnem prvenstvu v dodatne kvalifikacije.

Angleži so v skupini I prvo mesto in preboj na SP potrdili z zmago v San Marinu z 10:0. Harry Kane je že v prvem polčasu dosegel štiri gole, kar pomeni, da je na drugi tekmi zapovrstjo dosegel "hat-trick". To je v angleškem dresu uspelo le Vivianu Woodwardu (1909), Dixieju Deanu (1927) in Tommyju Taylorju (1957). Kane je sicer v kvalifikacijah dosegel skupno 12 golov, s čimer je zdaj prvi na lestvici strelcev. Angleži pa so poskrbeli še za en redek dosežek, dosegli so šest golov v prvem polčasu, kar jim je pred tem uspelo le leta 1946 proti Nizozemski. Hkrati so z 39 doseženimi goli postavili lasten rekord, kar zadeva kvalifikacije za SP ali EP.

Drugo mesto in dodatne kvalifikacije si je že pred tem zagotovila Poljska, ki je tokrat izgubila proti Madžarski z 1:2. Na tretji tekmi skupine je Albanija ugnala Andoro z 1:0.

V skupini F je že pred tem Danska potrdila prvo mesto, tokrat je na gostovanju pri Škotski, ki je imela zagotovljeno drugo mesto, doživela prvi poraz v kvalifikacijah. Izgubila je z 0:2. Sicer pa je Izrael premagal Ferske otoke s 3:2, Avstrija pa Moldavijo s 4:1, pri čemer je Marko Arnautović dosegel dva gola.