Izbranke Marca Bonitte so se tekmicam oddolžile za poraz na prvi medsebojni tekmi na začetku junija v Viana do Castellu z 0:3.

Slovenke so svojo kožo v uvodnem in drugem nizu reševale v končnici. V prvem so po zaostanku z 21:23 izenačile na 23:23, nato pa slavile s 26:24. Drugi niz je bil preslikava prvega, gostiteljice so po zaostanku z 19:21 naredile delni izid 4:0 in povedle s 23:21, na koncu pa je bilo 25:23.

V tretjem nizu so Slovenke zaigrale bledo in neodgovorno, kar so Portugalke izkoristile in niz dobile s 16:25. Domača vrsta se je v četrtem nizu prebudila, ušla na 18:13 in izkoristila drugo zaključno žogo za zmago s 25:20.

V slovenski reprezentanci so bile najučinkovitejše Eva Zatković, Mija Šiftar in Mirta Velikonja Grbac s po 15 točkami, pri Portugalkah pa Julia Kavelenka z 22 točkami.

Odbojkarice v Mariboru s 3:1 premagale Portugalke