Borilni športi

Toplak v Ulan Batorju do nove medalje na SP

Ulan Bator, 17. 07. 2023 18.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenski borec v ju jitsuju Tim Toplak se je po skoraj enoletni odsotnosti s tekmovanj na tatamije vrnil v prestolnici Mongolije in na tamkajšnjem svetovnem prvenstvu osvojil bronasto medaljo.

Tim Toplak je v prvem krogu s 14:5 premagal Nizozemca Ecca van der Veera, v četrtfinalu pa je nato moral priznati premoč dolgoletnemu tekmecu in kasnejšemu zmagovalcu prvenstva Dmitriju Bešenetcu. Toplak je borbe nadaljeval v repasažu, kjer je najprej premagal še drugega Nizozemca Jasperja De Beerja nato pa je bil s 17:4 boljši še od predstavnika Danske Jesperja Kilbaka. V boju za bronasto odličje se je 27-letnik pomeril še z drugim ruskim borcem (oba sta sicer nastopila pod nevtralno zastavo Mednarodne ju-jitsu zveze) Zaharjem Gorbunovom. Toplaku je predčasno uspel t. i. full ipon in lahko se je razveselil že pete medalje na svetovnih prvenstvih. Poleg treh bronastih ima še po eno srebrno in zlato.

Slovenski borec, ki trenira pod budnim očesom očeta Gorazda Toplaka, je nazadnje tekmoval na lanskih svetovnih igrah v ameriškem Birminghamu, kjer je prav tako osvojil bronasto medaljo. Naslednji večji cilj so tako za nekdanjega evropskega in svetovnega prvaka naslednje svetovne igre, ki jih bo leta 2025 gostil kitajski Čengdu, kjer bo Toplak poskušal poseči po najvišji stopnički.