Šest zadetkov, a brez zmagovalca na derbiju med Juvetom in Atalanto

Genova, Torino, 22. 01. 2023 15.11 |

STA, J.B.
0

Nogometaši Sampdorie in Udineseja so odprli nedeljsko dogajanje v Serie A. V napeti tekmi je edini zadetek za goste v 88. minuti dosegel Kingsley Ehizibue. Jaka Bijol je za Udinese igral vso tekmo. Sandi Lovrić je vstopil v 69. minuti. V večernem terminu sta Juventus in Atalanta remizirala (3:3), dva gola je za goste dosegel Ademola Lookman.

Angel di Maria, Arkadiusz Milik in Danilo so bili strelci za Juventus, slednji je na 3:3 izenačil v 65. minuti. Pri ekipi iz Bergama je dvakrat zadel Ademola Lookman, enkrat pa Joakim Maehle.

Vse bolj kaže, da bo Sampdoria letos izpadla v Serie B.
Vse bolj kaže, da bo Sampdoria letos izpadla v Serie B. FOTO: AP

Sampdoria, pri kateri tokrat niti na klopi ni bilo mladega slovenskega vratarja Martina Turka, je izgubila še sedmo zaporedno tekmo na domačem terenu, tako da ostaja predzadnja pri zgolj devetih točkah. To je najdaljše obdobje v zgodovini Sampdorie, v katerem ta ni prišla do meje desetih točk.

Genovo bolj zadovoljna zapuščata slovenska reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić, ki sta pripomogla k prvi zmagi Videmčanov po desetih ligaških tekmah. Bijol je igral celo tkemo, Lovrić pa od 69. minute, zmagoviti zadetek pa je v 88. minuti dosegel Kingsley Ehizibue. Udinese je z 28 točkami na sedmem mestu lestvice.

Spezia, pri kateri slovenski novinec Tio Cipot ni dobil priložnosti za igro, je morala priznati premoč Romi. Ta je povedla v 45. minuti z golom Stephana El Shaarawyja, v 49. minuti pa je zadetek prispeval še Tammy Abraham. Pri obeh golih je podal Paulo Dybala. Monza je igrala 1:1 s Sassuolom

Nogometaši Napolija so v soboto na gostovanju premagali Salernitano z 2:0. Čeprav za Neapeljčane zaradi bolezni ni igral izjemno razpoloženi Gruzijec Hviča Kvaračelia, pa so njegovi soigralci delo opravili po pričakovanjih. V sodniškem dodatku prvega polčasa je najprej zadel Giovanni Di Lorenzo, v 48. minuti pa še Victor Osimhen, s 13 zadetki prvi strelec lige.

Napoli ima zdaj 50 točk oziroma 12 več od Milana in 13 od Interja, ki pa imata tekmo v dobrem. Inter Samirja Handanovića bo svojo tekmo tega kroga igral v ponedeljek proti Empoliju Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, Milan pa v torek, ko bo gostoval pri Laziu.

Na prvi sobotni tekmi je Verona z 2:0 ugnala Lecce, Torino pa v gosteh z 1:0 Fiorentino. V ponedeljek bo še dvoboj Bologne in Cremoneseja.