Učna ura prekaljenega Bayerna za nadarjene bike na Allianz Areni

München, 08. 03. 2022 20.02 |

J.B., Ž.K., STA
1

Pred dvema tednoma je bilo v Salzburgu presenetljivo 1:1, ko je Bayern šele v zadnji minuti prišel do izenačenja. Tokrat pa so favorizirani Bavarci bikom že v prvem polčasu pokazali, kdo je gospodar. Do 23. minute je Robert Lewandowski s hat-trickom odločil zmagovalca, kmalu po začetku drugega dela pa je v režiji Thomasa Müllerja odjeknila petarda. Na koncu se je srečanje med Bayernom iz Münchna in Red Bull Salzburgom, na katerem je od 62. minute za goste igral Benjamin Šeško, končalo s 7:1.

Nemški velikan je temelje za končno zmago v osmini finala nad Salzburgom postavil že v prvi polovici tekme, v glavni vlogi pa je bil poljski stroj za gole Robert Lewandowski. Uvodna zadetka je dosegel po natančnih strelih z 11-metrovke v 12. in 21. minute, svoj opus za klasični "hat-trick" pa je 33-letni Poljak zaokrožil v 23. minuti. Na 4:0 je povišal Serge Gnabry v 31. minuti.

Robert Lewandowski je že v prvi polovici prvega polčasa dosegel hat-trick.
Robert Lewandowski je že v prvi polovici prvega polčasa dosegel hat-trick. FOTO: AP

Salzburg se po bavarski zaušnici na Allianz Areni ni več pobral. Za domačo ekipo je v drugem polčasu še dva gola zabil Thomas Müller (54., 83.), enega Leroy Sane (86.), za Salzburg pa je edini zadetek dosegel 18-letni Danec Maurits Kjaergaard (70.). Njegov slovenski vrstnik in soigralec Benjamin Šeško je tekmo začel na klopi za rezervne igralce, v igro je vstopil v 62. minuti.

Bayern se je z izjemno zmago že 20. uvrstil v četrtino finala Lige prvakov, kar je največ med vsemi. Druga na tej lestvici je Barcelona, ki je bila med osmimi najboljšimi doslej 18-krat. Hat-trick Lewandowskega do 23. minute pa je najzgodnejši v zgodovini tega tekmovanja, pred tem si je ta dosežek lastil Marco Simone, ki je za Milan proti Rosenborgu potreboval minuto več.

Statistika izjemnega Roberta Lewandowskega
Statistika izjemnega Roberta Lewandowskega FOTO: Sofascore.com

"Tokrat smo igrali proti nasprotniku z drugega nivoja. Imeli smo priložnosti, a jih nismo izkoristili, kar nas je kaznovalo. Dali smo vse od sebe, a še zdaleč ni bilo dovolj. To ni bil poraz zaradi slabega odnosa ali fokusa na tekmo, preprosto so bili v vseh aspektih igre boljši," je po debaklu na Allianz Areni športno priznal gostujoči branilec Rasmus Kristensen.

Robert Lewandowski je prva dva zadetka dosegel z najstrožje kazni.