Risi napolnili mrežo Italijanov

Bolzano, 08. 02. 2024 21.57 |

M.J., STA
0

Slovenski hokejisti bodo februarsko reprezentančno akcijo začinili s tekmama proti Italiji. Prvo so odigrali v Bolzanu. Risi so gostitelje "nagradili s petardo, pomlajena zasedba, ki jo vodi selektor Edo Terglav je slavila s kar 5:1. Druga tekma istih nasprotnikov bo v petek zvečer v Val Gardeni.

Za slovensko izbrano vrsto sta današnja in petkova tekma z Italijo predzadnji korak na poti priprav na drugoligaško SP, ki ga bo Italija prav v Bolzanu gostila konec aprila in v začetku maja. Tudi takrat bodo Italijani slovenski tekmec, tokrat pa so bili Slovenci boljši in si v zadnjih minutah priigrali visoko zmago. Selektor Edo Terglav je za tokratni zbor, potem ko je novembra v Budimpešti preizkušal predvsem novince in mlade igralce, že povabil tudi del standardnega jedra ekipe. Na mini turneji pa nastopajo tudi nekateri mladi, ki so se v tej sezoni že izkazali v selekciji U20 in iščejo priložnost za skok v člansko ekipo.

Edo Terglav
Edo Terglav FOTO: Aljoša Kravanja

Slovenija je do vodstva prišla ob koncu prvega dela, ko je bil uspešen Žiga Mehle. V vratih Slovenije je tekmo začel Gašper Krošelj, v zadnjih minutah pa je priložnost dobil še Matija Pintarič. Tretji vratar na tej akciji je Luka Kolin. V drugi tretjini so gostje najprej povečali naskok, ko je Rok Macuh z igralcem manj ugnal italijanskega vratarja Andreasa Bernarda. Še v tem delu so domači znižali, toda Slovenci so v zadnjem delu minimalno prednost znali povečati.

Začel je Robert Sabolič z uspešno izvedenim kazenskim strelom, ob koncu pa so Slovenci v predzadnji minuti dosegli še dva gola. Najprej je zadel Žan Jezovšek, potem pa še Anže Kuralt, ki je tako postavil končnih 5:1.