Simeone: Vedeli smo, da si ne smemo privoščiti večjih napak

Madrid, 21. 02. 2024 09.42 |

Če so nogometaši milanskega Interja lahko zadovoljni z epilogom prve tekme osmine finala Lige prvakov, pa igralci madridskega Atletica na drugi strani česa podobnega ne morejo reči. Skromna podoba v prvem polčasu in za odtenek boljša v nadaljevanju tekme ne moreta sprati grenkega priokusa in dejstva, da so se varovanci Diega Simeoneja v svetovno prestolnico mode prišli pretežno branit.

Inter je brez večjih težav uspel ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno, medtem ko je na drugi strani – predvsem v drugem delu igre – vse pogosteje ogrožal vrata madridskega Atletica.

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je svoje delo vnovič opravil na zelo visoki ravni. Pri prejetem zadetku je predhodno ubranil strel Lautara Martineza, nato pa bil nemočen ob odbitku, ki ga je v mrežo poslal včeraj izjemno razpoloženi rezervist črno-modrih Marko Arnautović. "Osemdeset minut igre smo se dobro držali v fazi obrambe, nato pa smo storili večjo napako na sredini igrišča, ki nas je stala prejetega zadetka. Vedeli smo pred začetkom tekme, da si podobnih napak preprosto ne smemo privoščiti, če želimo ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno," se je po tekmi v pogovoru z novinarji pridušal trener Atletov Diego "El Cholo" Simeone.

Nogometaši madridskega Atletica so bili precej nemočni na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov proti milanskemu Interju. FOTO: AP

Temperamentni Argentinec se je še enkrat več v svoji trenerski karieri zatekel k preizkušenemu taktičnemu načrtu. Z agresivno obrambo na meji fanatizma in z redkimi poskusi na obrambni polovici nasprotnika skušati ohraniti mrežo nedotaknjeno ter si nato na povratni tekmi ob podpori nabito polnih tribun Metropolitana izboriti uvrstitev v četrtfinale najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu.

"Sam sem nekoliko drugače videl našo igro v drugem polčasu. Če smo bili v prvem delu igre preveč statični in sterilni v napadalnem delu, smo se v nadaljevanju le nekoliko prebudili in začeli kazati večje napadalne ambicije. Jasno, ko na nasprotni strani igrišča stoji kakovosten rival, je včasih veliko težje sprovesti začetne taktične zamisli. Menim, da imamo pred povratno tekmo aktiven rezultat. Nikoli ni prijetno izgubiti tekme in v tem primeru biti v rezultatskem zaostanku, a je pred nami vsaj še 90 plus minut obračuna na našem igrišču," je še dodal Simeone.