9. 12. 2022, 23:13 | Vir: STA

Je genialnemu Messiju uspelo? Znano, kdo se bo v polfinalu svetovnega prvenstva meril s Hrvaško

Profimedia/fotomontaža

Tekma je bila zares napeta. Odločile so enajstmetrovke. Nizozemci morajo biti čisto iz sebe ...

Argentinska nogometna reprezentanca je v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Katarju v Lusailu po enajstmetrovkah premagala Nizozemsko s 6:5 (1:0, 2:2, 2:2) in se uvrstila v polfinale. V njem se bo v torek merila s Hrvaško, ki je pred tem v Al Rajanu po enajstmetrovkah s 5:3 izločila Brazilijo, smo poročali.

Napeta tekma

Zadnja dva obračuna Argentine in Nizozemske na svetovnih prvenstvih sta se končala brez zadetkov. Tokrat je bilo povsem drugače.

Sprva je bil glavni na sceni Lionel Messi, ki je v prvem polčasu najprej lepo podal do strelca Nahuela Moline, v drugem pa je uspešno izvedel enajstmetrovko za 2:0.

Trikratni svetovni podprvaki Nizozemci, ki večji del tekme niso pokazali praktično ničesar v napadu, pa so se začeli vračati v igro z vstopom Wouta Weghorsta, ki je v 83. minuti in enajsti sodniškega dodatka z dvema goloma izsilil podaljšek.

Enajstmetrovke so odločile

V tem so Argentinci ob koncu zadeli vratnico, sledile pa so enajstmetrovke. Emiliano Martinez je obranil prva dva nizozemska strela, odločilnega pa je zadel Lautaro Martinez. Gavči tako ostajajo v igri za svoj prvi naslov prvaka sveta po letu 1986 in skupno tretjega.

Preostali četrtfinalni tekmi bosta v soboto. Ob 16. uri bosta v Dohi igrala Maroko in Portugalska, ob 20. uri pa v Al Koru branilka naslova Francija in Anglija.