Na univerzi sta jim omogočeni tudi psihosocialna podpora in pravna pomoč, so danes sporočili z univerze.

Prav tako so vsem zainteresiranim za učenje slovenskega jezika na voljo brezplačni spletni tečaj slovenščine Slonline in prost dostop do učbenikov in delovnih zvezkov, na univerzi pa bodo organizirali tudi tečaje slovenskega jezika za študentke in študente iz Ukrajine.

Poleg tega na začetku maja Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik, ki deluje v okviru Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, znova organizira brezplačno usposabljanje za prostovoljke in prostovoljce, ki bodo poučevali na brezplačnih tečajih slovenščine.

Univerza se je pri pristojnem ministrstvu zavzela za dodatna razpisna vpisna mesta in dodatne prijavne roke za ukrajinske študente, ki jih bo tudi razpisala za določene študijske programe. Zanimanje za vpis na največjo slovensko univerzo je namreč precejšnje; skupno želi na njej študirati skoraj dvesto študentov iz Ukrajine. Za vpis na dodiplomski študij jih je trenutno prijavljenih 32, približno dvajset jih želi na študijsko izmenjavo, so navedli v sporočilu za javnost.

Ljubljanska univerza se je pridružila tudi torkovi vseslovenski prostovoljski akciji Dan za spremembe. Z informativno stojnico na sedežu Slovenske filantropije je številnim zainteresiranim mladim ukrajinskim beguncem predstavljala informacije glede študija na univerzi.

Za ogrožene študente je še vedno vzpostavljen poseben elektronski naslov, kamor se lahko obrnejo, če potrebujejo kakršno koli pomoč, informacije, nasvet, na voljo so posebne podstrani s splošnimi informacijami glede dogajanja v Ukrajini in s posebnimi informacijami za študente in akademsko osebje, vse v slovenskem in angleškem jeziku, so še dodali z univerze.