Mehika z zmago proti Salvadorju korak bližje Katarju

San Salvador, 14. 10. 2021 09.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Mehiška nogometna reprezentanca je še naprej v vodstvu v kvalifikacijskem ciklusu Severne in Srednje Amerike za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Katarju. Mehika je v gosteh premagala Salvador z 2:0, potem ko sta gola dosegla Hector Moreno v 30. in Raul Jimenez v 93. minuti.

Mehika ima po štirih zmagah in dveh neodločenih izidih še naprej tri točke prednosti pred ZDA, ki so bile v Columbusu boljše od Kostarike z 2:1. Za Američane je prvi gol dosegel bočni branilec španske Barcelone Sergino Dest, drugega pa po avtogolu Leonel Moreira. Za osmoljence današnjega dvoboja je že v prvi minuti srečanja zadel Keysher Fuller Spence, prvi zvezdnik reprezentance in vratar francoskega PSG-ja Keylor Navas pa je zaradi poškodbe desne noge igrišče zapustil po prvem polčasu.

Na zaključni turnir v Katarju se bodo uvrstile tri najboljše reprezentance v tem kvalifikacijskem ciklusu. Poleg Mehike, ki je zbrala 14, in ZDA, ki imajo 11 točk, trenutno najboljše kaže Kanadi, ki je po zmagi nad Panamo s 4:1 na tretjem mestu z desetimi točkami. Panama je zbrala osem, Kostarika šest, Jamajka in Salvador po pet, Honduras pa tri točke.