Calcit Volley Liga MEVZA ACH Volley

Sreda, 26. 1. 2022, 20.36

srednjeevropska liga MEVZA, moški, 26. januar

ACH Volley že prvak rednega dela srednjeevropske lige

ACH Volley - Steaua Bukarešta | Odbojkarji ACH Volleyja so prvaki rednega dela srednjeevropske lige. | Foto Vid Ponikvar

Odbojkarji ACH Volleyja so prvaki rednega dela srednjeevropske lige.

V srednjeevropski ligi so odbojkarji ACH Volley doma premagali Union Raiffeisen Waldviertel in zabeležili še14. zaporedno zmago ter si z njo že zagotovili naslov prvaka po rednem delu tega tekmovanja. Kamničani, ki se borijo za zaključni turnir, pa so prišli do pomembne zmage na Slovaškem.

ACH Volley
Sportal Tudi Graz ni bil nobena ovira za ACH Volley
OK Merkur Maribor ACH Volley finale Pokal Slovenije Sebastijan Škorc
Sportal Še četrti poraz Mariborčanov v ligi prvakov

Odbojkarji ACH Volleyja so si po 14. zmagi na 14. tekmi že zagotovili prvo mesto pred zaključnim turnirjem najboljše četverice tekmovanja v srednjeevropski ligi. Ljubljančani sicer še morajo odigrati dve tekmi, a tudi če obe izgubijo, jih najbližji zasledovalci, igralci Merkur Maribora, ne morejo več prehiteti.

Waldviertel oranžnim zmajem po pričakovanju niso bili enakovreden tekmec. V uvodnem nizu so domači ekspresno prišli do desetih točk prednosti, povedli s 13:3, tako da je bila edina neznanka v tem delu, kakšna bo razlika. Na koncu so so Avstrijci zbrali le 11 točk, niz je z asom zaključil Jan Pokeršnik.

V drugem nizu so se gosti še držali do izida 11:11, servisi Nikole Gjorgieva so poskrbeli za tri zaporedne točke ljubljanske ekipe, ki je pozneje povedla s 17:12. Trener Mladen Kašič se je takrat prepričal, da mu ne bo treba več igrati z najmočnejšo postavo, iz igre potegnil Alena Šketa, uspešno ga je zamenjal štajerski rojak Matej Kök, ki je ekipi pomagal, da je do konca niza prednost še povišala.

Avstrijci so več kot za točko vodili le v tretjem nizu, ko je na semaforju kazalo 6:9, toda Ljubljančani so nato z odličnimi začetnimi udarci Vuka Todorovića odgovorili s šestimi zaporednimi točkami, nato pa tekmo mirno pripeljali do konca, čeprav je Kašić v igro poslal še nekatere igralce s klopi.

Kamničani so v Myjavo odpotovali trdno odločeni, da zmagajo, čeprav z njimi nista odšla slovenski reprezentant Jan Klobučar in finski bloker Tommi Siirilä. | Foto: Klemen Brumec Kamničani so v Myjavo odpotovali trdno odločeni, da zmagajo, čeprav z njimi nista odšla slovenski reprezentant Jan Klobučar in finski bloker Tommi Siirilä. Foto: Klemen Brumec

Kamničani z veliko težavami strli Slovake

Kamničani, ki se v srednjeevropski ligi borijo za tretje mesto, ta kot zadnje še vodi na zaključni turnir, si spodrsljajev, kar bi izguba točk na Slovaškem zagotovo bila, ne smejo privoščiti. Zato so k tekmecu v Myjavo odpotovali trdno odločeni, da zmagajo, čeprav z njimi nista odšla slovenski reprezentant Jan Klobučar in finski bloker Tommi Siirilä.

Njuna odsotnost se je poznala, imeli so veliko težav, da so strli Slovake, ki so s tremi zmagami na lestvici le pred dvema ekipama, Grazom in Bratislavo, a na koncu vendarle osvojili vse tri točke.

V prvem nizu so povsem odpovedali in osvojili vsega 17 točk, a se v nadaljevanju zbrali. Drugi niz so osvojili zanesljivo, negotovo in napeto napeto pa je bilo v tretjem in četrtem. V tretjem so vodili s 23:21, a z dvema zaporednima izgubljenima točkama dovolili tekmecu, da jih je ujel. Nato niso izkoristili treh zaključnih žog, četrto pa je vendarle Diko Purič, ki je pred tem z blokom Slovakom tudi preprečil, da bi prišli iz protinapada do možnosti za zmago.

Tudi v četrtem je bilo tesno od začetka do konca, odločilno prednost je Slovencem z blokom spet priboril Purič, ki jih je povedel v vodstvo 24:22, tekmo pa je nekaj trenutkov pozneje končal Danilo Pavlović.

Purič je dosegel štiri od 11 asov kamniške ekipe, s 16 točkami pa je bil najučinkovitejši v njihovih vrstah Mitja Gasparini.