Las Vegas, 08. 01. 2023 08.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, A.V.
0

Los Angeles Kingsi so v severnoameriški hokejski ligi NHL v Las Vegasu s 5:1 premagali Golden Knightse. Kapetan Anže Kopitar je za zmagovite goste dosegel točko, ko je podal Mattu Royu v 10. minuti druge tretjine za vodstvo z 2:0. Vegas ostaja najboljša ekipa zahodnega dela NHL, Kingsi so tretji.

Prvi igralec derbija je bil Kevin Fiala, ki je dosegel hat-trick. Prvi zadetek je dosegel slabe tri minute pred koncem uvodne tretjine za 1:0, s tretjim je minuto in pol pred koncem postavil končni izid, strelec za Kingse je bil še Viktor Arvidsson.

Gabriel Vilardi je bil trikrat med podajalci, vratarja Pheonixa Copleyja (19 obramb) je premagal le Jonathan Marchessault, ki je igral na prvi tekmi po šestih premorih zaradi poškodbe. Naslednja tekma kralje čaka v torek, ko bodo v domači dvorani gostili Oilerse. Naftarji so tokrat doma v Edmontonu po podaljšku z 2:3 izgubili proti Colorado Avalanche, ko je po dveh minutah in devetih dodatkih dvoboj odločil Cole Makar.

Boston Bruins, najboljša ekipa najmočnejše hokejske lige na svetu to sezono, so v gosteh s 4:2 premagali San Jose Sharkse, predzadnjo ekipo pacifiške skupine, v kateri sta na čelu Vegas in Los Angeles. Polovico golov Bostona je prispeval David Pastrnak. Na prvem mestu atlantske skupine je prav Boston (64 točk), v metropolitanski pa vodi Carolina (57), ki je druga v ligi in točko pred tretjim Vegasom. Igralci Caroline Hurricanes so izgubili v Columbusu, kjer so Blue Jacketsi zmagali s 4:3.

Četrti v ligi so Toronto Maple Leafs, ki so ob 500. točki v NHL Mitchella Marnerja (gol in podaja) Detroit Red Wingse nadigrali s 4:1. Na lestvici v Torontu sledijo New Jersey Devils, ki so s 4:3 po podaljšku, ki ga je odločil Damon Severson, ugnali New York Rangerse. Tokrat prost Dallas je šesti, sedmi pa so LA Kings.

Victor Olofsson je s svojim drugim golom 19 sekund pred koncem podaljška Buffalo Sabresom prinesel zmago s 6:5 v dvoboju z Minnesoto Wild. Devet golov so videli v Montrealu, kjer so Canadiens s 5:4 ukanili St. Louis Blues, še dva več pa v Ottawi. Tam so domače Senatorse z 8:4 nadigrali Seattle Kraken, po gol in dve podaji sta zabeležila Jordan Eberle in Andre Burakovsky. Montreal pa je trikrat zaostajal, preden je dosegel prvo zmago na osmi tekmi v nizu.