173543

Kamničankam slabo kaže v boju za ligo prvakov

Avtor: Rene Vidmar
19. 10. 2022, 20.24

Slovenskim odbojkarskim prvakinjam, igralkam Calcita Volleyja, se v kvalifikacijah za ligo prvakov ne obeta nič dobrega. Varovanke Gregorja Rozmana so namreč prepričljivo izgubile prvo tekmo prvega kroga, v Zagrebu jih je nadigrala domača Mladost. Izid tekme je bil 3:0 (13, 17, 20).

Zagrebčanke in Kamničanke so stare znanke iz srednjeevropske lige. Zadnja leta so bile na medsebojnih tekmah praviloma boljše Slovenke, tokrat pa so bile v Zagrebu povsem nebogljene. Hrvatice so jih po 68 minutah igre nadigrale, predvsem po zaslugi odličnih servisov in zanesljivega sprejema.

Slovenke so v prvem nizu le povedle z 1:0, nato pa naletele na odlične servise Katarine Pavičić, ki je v prvem nizu dosegla štiri ase, po njeni zaslugi se je začela razlika hitro večati, Calcit je v prvem nizu osvojil vsega 13 točk. Bolj spodbuden je bil začetek drugega niza, v njem so povedle s 7:4 in 8:5, toda Zagrebčanke so z delnim izidom 9:1 spet odlepile, tekmice pa priključka niso več našle. Prav tako so ga zaman iskale tudi po zaostanku na začetku tretjega niza.

Povratna tekma bo naslednje sredo v Kamniku, slovenske prvakinje bodo morale pokazati povsem drugačno predstavo, če želijo napredovati, Zagrebčanke pa nikakor niso ekipa, ki se je ne bi dalo ugnati.

Vir: STA

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več