Rajanje po koncu tekme v Luzernu. Švica je blestela v drugem polčasu. Foto: EPA

Ob odmoru sta na obeh tekmah mreži še mirovali. Vse štiri gole je Švica dosegla v drugem polčasu in tako kvalifikacije končala z 18 točkami, dvema več od Italije.

V izjemnem vzdušju na Windsor Parku so Severni Irci zdržali, imeli so le 29-odstotno posest žoge, a z disciplinirano igro so vseh 93 minut uspeli odbiti vse napade Italije.

Federico Chiesa in soigralci so daleč od forme, ki jih je krasila junija in julija na evropskem prvenstvu. Foto: EPA

Bonucci rešil točko
V 50. minuti je imel izjemno priložnost George Saville, a je streljal preveč po sredini vrat in Gianluigi Donnarumma je bil na pravem mestu. V zadnji minuti rednega dela je najboljši igralec letošnjega Eura prehitro zapustil vrata, rezervist Conor Washington ga je preigral, a je na golovi črti žogo s skrajnimi močmi izbil Leonardo Bonucci.

Še najlepšo priložnost za Italijane je imel Federico Chiesa v 63. minuti, ko je zavrtinčil žogo malce mimo vratnice. Tudi minimalna zmaga ne bi bila dovolj, saj je imela Švica na koncu boljšo razliko v zadetkih.

Jorginho bo še sanjal zgrešeno enajstmetrovko
Italija je imela veliko priložnost za potrditev prvega mesta že v petek na rimskem Olimpicu, ko je le remizirala s Švico, Jorginho je v 90. minuti z bele točke streljal prek vrat. Azzurri niso igrali na zadnjem SP-ju v Rusiji, v dodatnih kvalifikacijah jih je ugnala Švedska.

Remo Freuler je v sodnikovem dodatku postavil piko na i. Foto: EPA

Švicarji blesteli v drugem polčasu
V Luzernu je v 48. minuti Noah Okafor z glavo načel mrežo Bolgarov. Devet minut zatem si je Ruben Vargas izmenjal dvojno podajo z Mariem Gavranovićem, nato pa povišal na 2:0. Cedric Itten je z glavo dosegel že tretji zadetek, končni izid pa je postavil Remo Freuler v sodnikovem dodatku.

Kane že do odmora zadel štirikrat
Angleži so v skupini I prvo mesto in preboj na SP potrdili z zmago v San Marinu z 10:0. Harry Kane je že v prvem polčasu dosegel štiri gole, kar pomeni, da je na drugi tekmi zapoved dosegel "hat-trick". To je v angleškem dresu uspelo le Vivianu Woodwardu (1909), Dixieju Deanu (1927) in Tommyju Taylorju (1957). Kane je v kvalifikacijah dosegel skupno 12 golov, s čimer je zdaj prvi na lestvici strelcev.

Harry Kane je najboljši strelec kvalifikacij za SP z 12 zadetki. Foto: EPA

Angleži so poskrbeli še za en redek dosežek, dosegli so šest golov v prvem polčasu, kar jim je pred tem uspelo le leta 1946 proti Nizozemski. Hkrati so z 39 doseženimi goli postavili lasten rekord, kar zadeva kvalifikacije za SP ali EP.

Drugo mesto in dodatne kvalifikacije si je že pred tem zagotovila Poljska, ki je tokrat izgubila proti Madžarski z 1:2. Na tretji tekmi skupine je Albanija ugnala Andoro z 1:0.

Škoti ugnali Dance
V skupini F si je Danska že oktobra zagotovila prvo mesto, tokrat je na gostovanju pri Škotski, ki je imela zagotovljeno drugo mesto, doživela prvi poraz v kvalifikacijah (2:0).

Dodatne kvalifikacije bodo potekale konec marca. 12 reprezentanc bodo razdelili v tri skupine. V vsaki bodo odigrali polfinale in finale z eno tekmo. Na SP se bodo prebili le vsi trije zmagovalci skupin.