Antetokounmpo neustavljiv, Pelicansi v krizi

Milwaukee, 30. 01. 2023 08.10 |

STA, A.V.
1

Giannis Antetokounmpo je v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 50 točkami popeljal Milwaukee Bucks do zmage proti New Orleans Pelicans s 135:110. Grku je do osebnega rekorda zmanjkalo le pet točk. Bucks so s tretjo zaporedno zmago na vzhodu obdržali stik z vodilnimi Boston Celtics, medtem ko je bil to za Pelicans osmi zaporedni poraz.

V Milwaukeeju je dvakratni najkoristnejši igralec lige NBA Giannis Antetokounmpo pokazal učinkovito predstavo, zadel je 20 od 26 metov, vključno s tremi trojkami, ter v le 30 minutah igre zbral 50 točk in popeljal Milwaukee do četrte zaporedne zmage.

"Mislim, da je 50 točk s 26 metov res impresiven dosežek," je dejal trener Bucks, Mike Budenholzer. Jrue Holiday je dodal 17, Brook Lopez pa 15 točk za Milwaukee, ki je na petih od zadnjih sedmih tekem dosegel mejo 130 točk. Medtem pa je Ja Morant pomagal prebuditi Memphis Grizzlies in prekiniti niz petih porazov. Druga ekipa zahoda je s 112:100 slavila proti Indiana Pacers, Morant pa je dosegel trojni dvojček s 27 točkami, 15 podajami in z desetimi skoki.

"Potrebovali smo to zmago," je dejal Morant. Grizliji so ob polčasu zaostajali še za 12 točk, po tem, ko so rezervisti Indiane v prvem delu igre premagali klop grizlijev s 30:5. V tretji četrtini po nizu 20:5 so grizliji izenačili, v zadnji četrtini pa niso več zaostajali. Jaren Jackson ml. je dodal 28 točk za Memphis, ki na vrhu zahodne konference za dve tekmi zaostaja za Denver Nuggetsi Vlatka Čančarja.

"Danes smo enostavno morali zmagati," je dejal Morant v televizijskem intervjuju po tekmi: "Igrali smo z energijo, vendar menim, da smo preveč popuščali pri nekaterih igrah. Tekmec je malo prelahko dosegal zadetke. Morali smo obrniti." Bennedict Mathurin, šesti izbor nabora leta 2022, je bil najboljši pri Indiani s 27 točkami in osmimi skoki.

V Clevelandu so Cavaliers pozdravili vrnitev Donovana Mitchella po dveh tekmah premora zaradi poškodbe in visoko s 122:99 premagali Los Angeles Clippers. Slednji so po petih zmagah tako doživeli prvi poraz. Prvi strelec gostiteljev je bil Turek Cedi Osman, ki je s klopi prišel do strelskega rekorda kariere tj. 29 točk. "Nocoj smo odigrali odlično tekmo," je dejal Osman.

Charlotte Hornets pa so ohladili Miami Heat in dosegli zmago s 122:117, s katero so prekinili niz treh zmag vročice. Slednja je bila v vzponu zadnji teden, ko je med drugim premagala tudi vodilno ekipo vzhoda, Boston Celtics.