V skupini A so se v 2. krogu zmage veselili nogometaši Kameruna (s 4:1 so ugnali Etiopijo) in Burkina Fasa (zmaga z 1:0 nad Zelenortskimi otoki). Foto: EPA

Kamerunci so si hitro opomogli po začetnem šoku, ko je v 4. minuti Etiopijo v vodstvo popeljal Dawa Hotessa. Izenačili so v osmi minuti, v drugem polčasu pa zagospodarili na igrišču in v manj kot 15 minutah tekmecem nasuli še tri gole.

Po dvakrat sta bila uspešna Karl Toko-Ekambi (8., 67.) in kapetan Vincent Aboubakar (53., 55.).

Na drugi tekmi v skupini A je Burkina Faso z 1:0 premagal reprezentanco Zelenortskih otokov. Edini zadetek je v 39. minuti dosegel Hassane Bande.