Finci so z golom Sakarija Manninena povedli v 16. minuti prve tretjine. Druga tretjina je nato minila brez zadetkov, na drugi gol finske reprezentance je bilo nato treba čakati vse do zadnje minute tekme, ko je prazen slovaški gol izkoristil še Harri Pesonen.

Finska in slovaška reprezentanca sta igrali že v predtekmovanju, ko je bil rezultat tekme 6:2. Toda za razliko od takrat so imeli svetovni podprvaki tokrat precej več dela z v obrambi močnimi nasprotniki.

Vseeno so se prvič po igrah leta 2006 v Torinu uspeli ponovno uvrstiti v finale olimpijskih iger. Takrat so morali v tekmi za zlato medaljo priznati premoč Švedom. Pred tem so srebrno olimpijsko medaljo osvojili tudi leta 1988 v Calgaryju.

Slovaška v času samostojne države še nima svoje lastne olimpijske medalje v hokeju, zdaj ima priložnost za bronasto. V soboto bo igrala s poraženci današnje tekme med Rusi in Švedi.

Tekma za zlato medaljo v moškem hokeju se bo v nedeljo začela ob 5.10 po srednjeevropskem času.