482 ogledov

Šok! Po prvem slovo še drugega nosilca turnirja

Casper Ruud Profimedia
Poslovil se je tudi drugi nosilec OP Avstralije Casper Ruud.

Američan Jenson Brooksby je povzročil drugi velik šok na teniškem odprtem prvenstvu Avstralije, saj je izločil drugega nosilca Casperja Ruuda in se uvrstil v tretji krog. Dan po tem, ko je Španec Rafael Nadal odšepal z igrišča po porazu proti Američanu Mackenzieju McDonaldu, je Brooksby premagal Norvežana s 6:3, 7:5, 6:7 (4), 6:2.

Rafael Nadal Grozni prizori Šport Zvezdnikova žena med dvobojem jokala na tribuni

To je brez dvoma za Brooksbyja največja zmaga v karieri, do katere bi sicer lahko prišel že v tretjem nizu, vendar je Ruud, ki je po drugem nizu vzel tudi zdravniški odmor, ubranil tri zaključne žoge za zmago. To pomeni, da je moški turnir izgubil prva dva nosilca pred tretjim krogom prvič na katerem koli turnirju za grand slam po letu 2002.

Ruud je sicer lani dvakrat igral v finalih turnirjev za grand slam, na OP Francije in OP ZDA. Toda od samega začetka se je boril z neobičajnim slogom igre 22-letnega Brooksbyja, ki je dobil ime po nekdanjem britanskem dirkaču Jensonu Buttonu.

Jenson Brooksby | Avtor: Profimedia Profimedia

Slovo prvih dveh nosilcev na široko odpira vrata Novaku Đokoviću, da osvoji deseti naslov v Melbournu, in vsaj začasno začasno iztiri Ruudove sanje, da bi postal številka 1 na svetu.

Đoković Nesoglasje Šport Neverjetno, kaj si je privoščil Đoković: "Ima 30 sekund, da se vrne"

To je bil doslej izjemno uspešen turnir za Američane, Brooksbyju pa so se v tretjem krogu pridružili Tommy Paul, JJ Wolf in 20-letni Ben Shelton, ki je na svojem prvem potovanju zunaj ZDA.

Napredoval je tudi peti nosilec Andrej Rubljov. Rus je premagal Finca Emila Ruusuvuorija s 6:2, 6:4, 6:7 (2), 6:3 in poskrbel za dvoboj tretjega kroga z Britancem Danom Evansom.

Poslovila sta se tudi Fritz in Zverev

Američan Taylor Fritz pa je naslednji izmed najboljše deseterice teniških igralcev na svetu, ki se je moral hitro posloviti od letošnjega odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu. V drugem krogu je osmega nosilca po hudem boju premagal domači igralec Alex Popyrin, boljši je bil z izidom 6:7 (4), 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6) in 6:2.

"Sanjam, nočem se zbuditi. Obožujem ta občutek in želim si ga še. Ta zmaga bo motivacija za naprej, trdo sem delal že do zdaj, zdaj pa bom še bolj," je po dvoboju pred navdušenimi navijači v solzah dejal 113. igralec sveta, ki je z uvrstitvijo v tretji krog izenačil svoj najboljši dosežek na turnirjih za grand slam.

Alex Popyrin | Avtor: Profimedia Profimedia

Fritz je bil pred turnirjem eden tistih, ki bi lahko presenetili. Lani je napravil velik preskok v igri in osvojil turnirje v Indian Wellsu, Tokiu in Eastbournu, letos pa je tudi popeljal ekipo ZDA do naslova v novoustanovljenem pokalu United.

V drugem krogu pa se je poslovil tudi nekdanji drugi igralec sveta in 12. nosilec Nemec Alexander Zverev, od katerega pa po vrnitvi po hudi poškodbi nihče ni veliko pričakoval. Po štirih nizih ga je izločil 107. igralec sveta, Američan Michael Mmoh.

Pri ženskah sta napredovali četrta in peta nosilka, Francozinja Caroline Garcia in Belorusinja Arina Sabalenka, poslovili pa sta se 9. in 16. nosilka, Rusinja Veronika Kudermetova in Estonka Anett Kontaveit. Prvo je ugnala Američanka Katie Volynets, drugo pa Poljakinja Magda Linette.

Zidanšek končala nastope v Melbournu

Najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek pa je na odprtem prvenstvu Avstralije po izpadu med posameznicami proti drugi nosilki Tunizijki Ons Jabeur nastope v prvem krogu končala tudi v dvojicah. Z Japonko Eri Hozumi se je pomerila proti ukrajinsko-belgijski navezi Anhelina Kalinina - Alison Van Uytvanck, ki je po 1:18 ure igre zmagala s 7:6 (4) in 6:3.

Dvoboj Zidanškove med dvojicami je bil zadnji slovenski nastop na letošnji izvedbi turnirja v deželi tam spodaj. Najdlje je prišla Kaja Juvan, ki je v sredo izpadla v drugem krogu proti lanski zmagovalki Wimbledona Kazahstanki Jeleni Ribakini.

Kaja Juvan OP Avstralije Šport Zmagovalka Wimbledona premočna za Kajo Juvan Tamara Zidanšek Melbourne OP Avstralije Šport Tamara Zidanšek obstala na pragu senzacije

Grigor Dimitrov (Bol/27) - Laslo Djere (Srb) 6:3, 6:2, 6:0;
Alexei Popyrin (Avs) - Taylor Fritz (ZDA/8) 6:7 (4), 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6), 6:2;
Ben Shelton (ZDA) - Nicolas Jarry (Čil) 7:6 (3), 7:6 (3), 7:5;
Jeffrey Wolf (ZDA) - Diego Schwartzman (Arg/23) 6:1, 6:4, 6:4;
Michael Mmoh (ZDA) - Alexander Zverev (Nem/12) 6:7 (1), 6:4, 6:3, 6:2;
Roberto Bautista (Špa/24) - Brandon Holt (ZDA) 4:6, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2;
Tommy Paul (ZDA) - Alejandro Davidovich (Špa/30) 6:2, 2:6, 6:7 (4), 6:3, 6:4;
Jenson Brooksby (ZDA) - Casper Ruud (Nor/2) 6:3, 7:5, 6:7 (4), 6:2;