Poljakinja četrtič zapored v osmini finala, slovo Medvedjeva

Tenis 20. Jan 202310:29 0 komentarjev

Na odprtem prvenstvu Avstralije v tenisu so znani že prvi udeleženci osmine finala uvodnega turnirja za veliki slam v sezoni. Prva igralka sveta Poljakinja Iga Swiatek se je že četrto zaporedno sezono brez težav uvrstila v osmino finala. Na moški strani je v osmino finala napredoval tretji nosilec Grk Stefanos Cicipas, od Melbourna pa se poslavlja sedmi nosilec, Rus Danil medvedjev, ki je klonil proti Američanu Sebastianu Kordi.

Swiatek je v petek v tretjem krogu v 55 minutah izločila špansko kvalifikantko Cristino Bucsa, ki je poljski igralki odvzela zgolj eno igro, s 6:0 in 6:1.

Trikratna zmagovalka turnirjev za grand slam, zmagovalka Roland Garrosa in OP ZDA, se bo zdaj v dvoboju osmine finala pomerila z zmagovalko Wimbledona Rusinjo Jeleno Ribakino, Moskovčanko, ki igra pod kazahstansko zastavo.

Ribakina, 22. nosilka turnirja, ki je v drugem krogu izločila Slovenko Kajo Juvan, je v obračunu tretjega kroga ugnala lansko finalistko Melbourna Danielle Collins iz ZDA s 6:2, 5:7 in 6:2.

Jelena Ribakina Foto: AP/Guliverimage

Prihajajoči obračun Swiatek – Ribakina bo prvo srečanje med zmagovalkama turnirjev za grand slam, odkar je leta 2021 v četrtfinalu Cincinnatija zdaj tekmovalno upokojena Avstralka Ashleigh Barty premagala Čehinjo Barboro Krejčikovo.

Krejčikova, ki je leta 2021 v Parizu osvojila svoj edini turnir za grand slam, se bo za svoj drugi zaporedni četrtfinale pomerila s tretjo igralko sveta Američanko Jessico Pegula, ki je v tretjem krogu v 65 minutah s 6:0, 6:2 premagala Ukrajinko Marto Kostjuk.

Pegula je bila odločilna za zmagoslavje ZDA v pokalu United pred dvema tednoma, kjer je v polfinalu premagala prvouvrščeno Swiatek. Tako Pegula kot Krejčikova še nista izgubili niza.

Krejčikova je v eni uri in 26 minutah v Rod Laver Areni premagala Ukrajinko Anhelino Kalinino s 6:2, 6:3.

Napredovala je tudi zmagovalka Roland Garrosa 2017, Latvijka Jelena Ostapenko, ki je v dveh nizih ugnala Ukrajinko Katerino Baindl.

Sedemnajsta nosilka se bo v osmini finala pomerila s sedmo nosilko iz ZDA, Cori Gauff. Osemnajstletnica je v dveh nizih v dvoboju Američank odpravila Bernardo Pera.

Cicipas še brez izgubljenega niza

Pri moških je Cicipas gladko napredoval skozi žreb in si pripravil dvoboj z Italijanom Jannikom Sinnerjem v četrtem krogu. Tretji nosilec iz Grčije je v Melbourne prišel poln samozavesti po prepričljivem začetku sezone.

Za zdaj še ni izgubil niza. Za osmino finala je premagal Nizozemca Tallona Griekspoorja s 6:2, 7:6 (5), 6:3. Cicipas se je doslej v Melbournu trikrat prebil v polfinale, na turnirjih velike četverice pa je prišel najvišje leta 2021 z uvrstitvijo v finale Roland Garrosa.

Petnajsti nosilec Sinner je v tretjem krogu s 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0 premagal Madžara Martona Fucsovicsa.

Američan Mackenzie McDonald, ki je poskrbel za senzacijo, ko je izločil prvega igralca sveta Španca Rafaela Nadala, pa ni nadaljeval v tem slogu. V tretjem krogu je bil boljši Japonec Jošito Nišioka, 31. nosilec.

V osmino finala se je prebil tudi polfinalist US Opna leta 2021, Kanadčan Felix Auger-Aliassime. Šesti nosilec je v tretjem krogu v štirih nizih premagal Francisca Cerundola iz Argentine.

Rusa Medvedjeva  je v treh nizih s 7:6 (7), 6:3, 7:6 (4) premagal Američan Sebastian Korda, sicer sin nekdanjega zmagovalca tega turnirja leta 1998 Čeha Petra Korde.

Izidi:

– Melbourne, grand slam (49,2 milijona evrov):
moški, 3. krog:

Yoshihito Nishioka (Jap/31) – Mackenzie McDonald (ZDA) 7:6 (6), 6:3, 6:2;
Karen Hačanov (Rus/18) – Frances Tiafoe (ZDA/16) 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (9);
Hubert Hurkacz (Pol/10) – Denis Shapovalov (Kan/20) 7:6 (3), 6:4, 1:6, 4:6, 6:3;
Stefanos Cicipas (Grč/3) – Tallon Griekspoor (Niz) 6:2, 7:6 (5), 6:3;
Jannik Sinner (Ita/15) – Marton Fucsovics (Mad) 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0;
Jiri Lehecka (Češ) – Cameron Norrie (VBr/11) 6:7 (8), 6:3, 3:6, 6:1, 6:4;
Felix Auger-Aliassime (Kan/6) – Francisco Cerundolo (Arg/28) 6:1, 3:6, 6:1, 6:4;