190609

BVB s prepričljivo zmago proti orlom znova favorit za naslov (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
23. 4. 2023, 11.17

V devetindvajsetem krogu nemškega prvenstva je Borussia Dortmund gostila Eintracht Frankfurt. Črno-rumeni so se zavedali, da bi z zmago ponovno prevzeli prvo mesto in pet krogov pred koncem postali favoriti za naslov. Nasproti so jim stali orli, ki so zaradi slabe forme padli iz evropskih mest in so nujno potrebovali zmago, če so se tja želeli vrniti. Dortmund tokrat ni ponovil napak, ki jih je storil v prejšnjem krogu protu Stuttgartu. Domačini so slavili s 4:0 in ponovno skočili na prvo mesto.

BVB je zmago potrdila že v prvem polčasu, ki se je končal s 3:0. Črno-rumeni so povedli v 19. minuti z lepim zadetkom Juda Bellinghama. Vodstvo je nekaj minut kasneje povečal Donyell Malen. Podal mu je Karim Adeyemi. Štiri minute pred koncem polčasa je svoj zadetek dodal še branilec Mats Hummels. Zmago je v šestinšestdeseti minuti dokončno potrdil Malen, ki je ponovno zatresel mrežo Kevina Trappa. Znova je podajo prispeval Adeyemi.

Zmaga Borussie in poraz Bayerna pri Mainzu pomeni, da so črno-rumeni prehiteli Bavarce. Pet krogov pred koncem imajo točko prednosti pred glavnim nasprotnikom. Do konca sezone Dortmund čakata gostovanja pri Bochumu in Augsburgu ter domači obračuni proti Wolfsburgu, Mönchengladbachu in Mainzu. Bayern na drugi strani gosti Hertho, Schalke in RB Leipzig ter odhaja v goste k Werderju in Kölnu.

Video is not available for your country.

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več