Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

STA
STA
0 18.02.2022 09:30:56

Finski hokejisti prvi FINALISTI, v polfinalu izločili Slovake

Finski hokejisti so v prvi današnji polfinalni tekmi na olimpijskih igrah v Pekingu z 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) premagali Slovake in se bodo v nedeljo borili za zlato kolajno. Nasproti jim bodo stali zmagovalci tekme med reprezentancama Rusije in Švedske, ki se začne ob 14.10 po srednjeevropskem času.

Finci so z golom Sakarija Manninena povedli v 16. minuti prve tretjine. Druga tretjina je nato minila brez zadetkov, na drugi gol finske reprezentance je bilo nato treba čakati vse do zadnje minute tekme, ko je prazen slovaški gol izkoristil še Harri Pesonen.

Finska in slovaška reprezentanca sta igrali že v predtekmovanju, ko je bil rezultat tekme 6:2. Toda za razliko od takrat so imeli svetovni podprvaki tokrat precej več dela z v obrambi močnimi nasprotniki.

Vseeno so se prvič po igrah leta 2006 v Torinu uspeli ponovno uvrstiti v finale olimpijskih iger. Takrat so morali v tekmi za zlato medaljo priznati premoč Švedom. Pred tem so srebrno olimpijsko medaljo osvojili tudi leta 1988 v Calgaryju.

Slovaška v času samostojne države še nima svoje lastne olimpijske kolajno v hokeju, zdaj ima priložnost za bronasto. V soboto bo slovaška reprezentanca igrala s poraženci današnje tekme med Rusi in Švedi.

Tekma za zlato olimpijsko kolajno v moškem hokeju se bo v nedeljo začela ob 5.10 po srednjeevropskem času.

Značke: zoi 2022, hokej