Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Podčetrtek prekinil dolgo serijo zmag Ilirije

Košarkarji Podčetrtka so na tekmi 20. kroga državnega prvenstva gostili ljubljansko Ilirijo, ki je zmago vknjižila na zadnjih devetih tekmah v vseh tekmovanjih. Podčetrtani so prekinili niz Ljubljančanov, z zmago (90:76) pa so skočili na šesto mesto.

Podčetrtek je odlično odprl tekmo in v uvodnih minutah napravil delni izid 8:0. Tudi v nadaljevanju prvega dela igre so domači košarkarji delovali razigrano, kar jih je pred drugo četrtino privedlo do vodstva s 15 točkami (27:12).

V 12. minuti tekme so varovanci Davorja Brečka prišli do svoje najvišje prednosti (32:12), kljub temu pa sta druga in tretja četrtina pripadli gostom, ki so se pred zadnjim delom tekme približali na sedem točk zaostanka (65:58).

Vendarle pa so v taboru Podčetrtka uspeli najti formo iz prve četrtine, s katero so povsem mirno in zanesljivo prišli do svoje osme prvenstvene zmage (90:76). Ljubljančani so izgubili 21 žog, kar so s pridom izkoriščali predvsem Simo AtanackovićDomen Bratož in Aleksandar Stoimenov, ki so skupaj zbrali 62 točk. Prav 30-letni Bratož pa je bil izbran tudi za najboljšega igralca 20. kroga državnega prvenstva.

“Za nas zelo pomembna tekma. Kljub poškodbi zaradi katere imamo velike težave na poziciji pet, smo odigrali fenomenalno obrambo. Fantje si res zaslužijo pohvale. Ilirija je trenutno ena izmed najboljših ekip v slovenski ligi, napravili smo veliko presenečenje in se malce odlepili od nevarnih pozicij za izpad iz lige,” je po tekmi dejal trener Brečko.

Zmaga je Podčetrku prinesla skok s predzadnjega na šesto mesto, v ponedeljek pa jih čaka gostovanje v Škofji Loki.

Terme Olimia Podčetrtek – Ilirija 90:76 (27:12, 18:20, 20:26, 25:18)

Podčetrtek: Atanacković 22, Bratož 21, Stoimenov 19, Livadić 11, Pelko 9, Pajk 4, Vukotić 2, Švigelj 2