Partizan do pomembne zmage, Zvezda znova poražena

Evroliga 19. Mar 202417:35 > 20. Mar 2024 23:21 1 komentar
Partizan

V 30. krogu evrolige je Partizan prišel do pomembne zmage nad Baskonio. Za zmago se je v Berlinu pošteno namučil vodilni Real. V sredo je Crvena zvezda izgubila Panathinaikosu. V derbiju kroga je Fenerbahče zanesljivo premagal Barcelono.

Zadnjeuvrščena Alba se je dolgo upirala vodilni zasedbi evrolige, celo vodila večino časa v prvem polčasu. A Real je skozi celotno tekmo ostal blizu, v zadnji četrtini pa pokazal tudi več izkušenosti in zbranosti za 24. zmago v sezoni. Za Albo, pri kateri je Samar danes odigral slabe štiri minute in v statistiko vpisal dve točki in eno ukradeno žogo, je to ob petih zmagah 25. poraz.

Košarkarji Anadolu Efesa so doma s 85:72 premagali Olympiacos, vodili pa so od začetka do konca tekme. Žalgiris je v Kaunasu nadigral Virtus iz Bologne. Gostje so po izenačeni uvodni četrtini še vodili po polčasu (43:49), nato pa so domači v drugem delu zaigrali veliko bolje in prišli do 12. zmage v sezoni.

Tesno je bilo tudi na dvoboju med Maccabijem Tel Avivom in Asvel-Villeurbannom. Na koncu so domači slavili na krilih Wadea Baldwina (30 točk, 10 podaj) z 98:90, čeprav so gostje, ki na prvenstveni lestvici zasedajo predzadnje, 17. mesto, po tretji četrtini še vodili. Maccabi je s 17. zmago napredoval na sedmo mesto.

Partizan je doma gostil Baskonio, pri kateri Vita Hrabarja ni bilo v kadru, tudi srbski predstavnik pa je vodil na celotnem obračunu, a ni gladko prišel do 14. letošnje zmage, saj se je ob zaključku tekme precej namučil, da je prednost zadržal. Z izkupičkom 14-16 Partizan trenutno zaseda še zadnje, deseto mesto, ki vodi ob koncu rednega dela v končnico tekmovanja.

Valencia ohranja stik

Štiri kroge pred koncem rednega dela košarkarske evrolige so na mestih za neposredno uvrstitev v četrtfinale Real Madrid (24-6), Barcelona (20-10), Panathinaikos, Fenerbahče, Monaco (vsi 19-11) ter Olympiakos Pirej, ki ima 18 zmag in 12 porazov.

Na pozicijah za dodatna razigravanja sledijo Maccabi Tel Aviv, Virtus Bologna (oba 17-13), Baskonia Vitoria (16-14) ter Partizan in Valencia, ki si delita izkupiček 14-16.

Danes je Fenerbahče premagal Barcelono z 88:74, Armani Milano je bil v gosteh boljši od Monaca (98:80), Panathinaikos je v Beogradu ugnal Crveno zvezdo z 89:76 (Mike Tobey je igral zgolj dobrih pet minut in ni vrgel na koš), Valencia pa doma Bayern München s 70:68.