Beograd, 23. 05. 2022 20.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Milan Doknić
8

Košarkarji Cedevite Olimpije v polfinalu ABA lige niso bili kos evroligaški Crveni zvezdi. V dvorani Aleksandra Nikolića so Ljubljanski zmaji izgubili 88:78. Tako se bo Crvena zvezda v finalu srečala z večnim tekmecem Partizanom.

Ljubljančani srečanja v Beogradu niso začeli po svojih željah. Njihov trener Jurica Golemac je prvo minuto odmora sklical že po treh minutah igre, ko je Crvena zvezda vodila 10:5. Po odmoru se ni veliko spremenilo, saj je Ljubljančanom odločna obramba domačih še naprej predstavljala velike težave. Trojka Nikole Kalinića po sedmih minutah igre je Zvezdo popeljala v vodstvo 20:10.

Stanje je za Cedevito Olimpijo iz minute v minuto postajalo vse slabše. Pri prednosti Crvene zvezde 35:18 je po neuspelem skoku Zoran Dragić svoje frustracije celo znesel na nič hudega sluteč reklamni pano za košem. Prav njegov izbruh energije je prebudil Olimpijo in tri minute pred koncem je prav "Zoki" po uspešnem prodoru in polaganju prednost "stopil" na zgolj štiri točke.

Jurica Golemac z igro svojih varovancev v prvi četrtini ni mogel biti zadovoljen FOTO: KK Cedevita Olimpija -Tine Ružič

Njegovemu vzoru je uspešno sledil tudi Yogi Ferrell in Ljubljančani so končno zaigrali tako, kot znajo. Ne samo v napadu, tudi v obrambi so jih končno začutili domači košarkarji in ob polčasu se je vroča Olimpija v slačilnico odpravila z zgolj petimi točkami zaostanka (42:37). Po 20 minutah igre je največ točk na tekmi zbral Zoran Dragić (16), sledil mu je Ferrel z enajstimi.

Yogi Ferrel je bil eden redkih strlsko razpoloženih Olimpijinih igralcev
Yogi Ferrel je bil eden redkih strlsko razpoloženih Olimpijinih igralcev FOTO: KK Cedevita Olimpija -Tine Ružič

Očitno je klimatska naprava v gostujoči slačilnici v dvorani Aleksandar Nikolić danes delovala malo predobro, saj so zeleni iz Ljubljane drugi polčas, tako kot prvega, znova začeli čisto hladni. Po dveh minutah igre je prednost Crvene zvezde poletela na 13 točk (50:37). S tako razliko sta se obe moštvi, kljub trudom Ljubljančanov, odpravili tudi na odmor pred zadnjo četrtino.

Yogi Ferrell proti Crveni Zvezdi
Yogi Ferrell proti Crveni Zvezdi FOTO: Sofascore.com

Zadnja četrtina je bila zelo podobna tretji, saj so domači na vsako vprašanje, ki so jim ga postavili gostje, odločno odgovorili. Še najbližje so Olimpijo pustili minuto in pol pred koncem, ko je semafor kazal izid 84:76. Ravno takrat je Edo Murić imel vsega dovolj. Ob skoku pod košem se je agresivno "dotaknil" Nikole Kalinića, ki se je odzval na potezo Murića. Na srečo so soigralci obeh strasti pravočasno pomirili. Do konca tekme se ni nič spremenilo in v finalu ABA lige se bo Crvena zvezda pomerila z mestnim tekmecem Partizanom.