Tako kot prvi štajerski derbi letošnje sezone tudi drugi ni prinesel zmagovalca. Žan Vipotnik (na fotografiji) je bil tretji strelec Maribora na tekmi proti Celju. Foto: www.alesfevzer.com

Trener Maribora Damir Krznar je po treh zaporednih porazih govoril o discipliniranju igralcev, a tudi o iskanju žarka upanja. Zdelo se je, da bo ta posvetil v Celju, kjer so državni prvaki pokazali napadalno boljšo igro kot v prejšnjih krogih. Za nameček so se po dvakratnem zaostanku vrnili in celo obrnili izid v svojo korist, tega so držali do 94. minute. Takrat pa so Celjani, za katere sta zadela dva nekdanja Mariborčana, izenačili.

Josip Iličić (ni še nared za nastop) in Rok Kronaveter (kazen) sta derbi spremljala na tribunah. Foto: www.alesfevzer.com

Tako so se ti točkovno vsaj začasno izenačili z drugouvrščenim Koprom, Maribor, pri katerem zaradi kazni niso smeli igrati Rok Kronaveter, Gregor Sikošek in Sven Šoštarič Karič, pa je z remijem vsaj prekinil niz treh porazov.

Uvodnih 15 minut na sobotnem derbiju ni prineslo veliko priložnosti. Igra se je nato razživela, v 25. minuti pa so se vodilnega gola razveselili Celjani. Denis Popović je žogo poslal proti prvi vratnici, kjer jo je z glavo spretno z diagonalo v mariborsko mrežo usmeril Aljoša Matko. To je bil prvenec nekdanjega igralca Maribora v celjskem dresu.

Maribor je zadel v 44. minuti iz podobne situacije kot Celje. Marko Tolić je izvedel udarec iz kota, v kazenskem prostoru je bil najvišji Max Watson, ki je zadel z glavo (1:1). Prvenec švedskega branilca v mariborskem dresu.

Vuklišević v 93. minuti zagotovil Celjanom točko proti Mariboru

Matko je v 49. minuti prejel globinsko podajo, z močnim strelom je ugnal Ažbeta Juga. Po pregledu VAR-a je sodnik Nejc Kajtazović priznal gol, saj Matko ni bil v prepovedanem položaju (2:1).

Maribor je izenačil še drugič na tekmi, in sicer v 59. minuti. Martin Milec je prodiral po desni strani, podal žogo pred kazenska vrata, Matjaž Rozman je žogo nespretno odbil, a le do Tolića, ki je žogo brez težav potisnil v mrežo. Gre za prvenec Tolića.

Maribor je prišel do preobrata v 73. minuti, Žan Vipotnik si je izmenjal podajo s Tolićem, akcijo je zaključil z leve strani kazenskega prostora, ob slabem posredovanju Rozmana pa je žoga končala v mreži (2:3).

Celjani so izenačili v 94. minuti. 18-letni Nino Milić je poslal odličen predložek v kazenski prostor, Damjan Vuklišević pa je z glavo natančno meril v spodnji desni kot (3:3).

Maribor prikazal dobro predstavo v Celju, a v 93. minuti ostal brez polnega izkupička
Zadetki s tekme Tabor – Radomlje

Tabor v končnici do zmage
Na prvi tekmi dneva je CB24 Tabor Sežana premagal Kalcer z 2:1.

Radomljani so povedli v 15. minuti, ko je Ester Sokler izsilil enajstmetrovko, potem ko je prekršek nad njim naredil Elvis Letaj. Samsondin Ouro je bil z bele pike zanesljiv za 0:1.

V 80. minuti so Sežanci izenačili, s svojim prvencem v Prvi ligi je za 1:1 poskrbel Lan Štravs, ki je zadel s polvolejem po kotu z desne strani. V 95. pa so Sežanci dočakali zmagoviti zadetek, ki ga je po podaji z desne strani z glavo iz bližine dosegel Fahd Ndzengue.

Sežanci so prekinili niz desetih tekem brez zmage in se točkovno izenačili s predzadnjo Gorico. Radomljani, ki imajo točko več od omenjenih, pa so niz brez zmage podaljšali na dvanajst tekem.