Edin Džeko je postavil piko na i zmagi Interja. Foto: EPA

Milan je sicer po točki, ki jo je prinesel iz Torina, ostal na vrhu, toda Inter, ki je po mesecu dni znova slavila na domači zelenici, ima zdaj usodo v svojih rokah. V 22. minuti so nerazzurri povedli. Ivanu Perišiću se je odprlo veliko prostora po levi strani. Žogo je od sredine popeljal vse do kazenskega prostora, nato pa poslal predložek na drugo stran, kjer je vtekal Nicolo Barella, ki jo je pospravil pod prečko.

V 30. minuto je Federico Dimarco izvedel kot, z glavo je žogo podaljšal Perišić, pred vrati pa jo je iz neposredne bližine v mrežo pospravil Edin Džeko. Po zaslugi gostujočega vratarja Lorenza Montipa zmaga aktualnih prvakov ni bila še višja. Na drugi strani Samir Handanović ni imel veliko dela, se je pa izkazal v 35. minuti, ko se je sam pred njim znašel Giovanni Simeone, toda izkušeni Ljubljančan je odlično posredoval.

Napoli je po porazu izgubil drugo mesto. Foto: EPA

Fiorentina slavila v Neaplju

Enako število točk kot Inter ima Napoli, ki ima tudi tekmo več. Neapeljčani so na domačem terenu klonili pred Fiorentino (2:3). Gostje so povedli v 29. minuti, ko je po predložku Alfreda Duncana odbil Amir Rrahmani, a le do Nicolasa Gonzaleza, ki je žogo z desetih metrov z volejem zatresel mrežo. V 13. minuti drugega dela je Dries Mertens le dve minuti po prihodu na zelenico s strelom po tleh z roba kazenskega prostora izenačil.

Osem minut pozneje je Fiorentina znova povedla, ko je z diagonalnim strelom z leve strani v malo mrežico prvič v Serie A zadel Jonathan Ikone. Šest minut zatem je gostujočo prednost z izjemnim prodorom po levi strani, ko je lepo preigral Stanislava Lobotko, povišal Arthur Cabral. V 84. minut je nekaj upanja domači zasedbi vlil Victor Osimhen, toda tri točke so odšle v Toskano.

Juve po preobratu do treh točk

Juventus sicer zaostaja za vodilno trojko, a ima na četrtem mestu lepo prednost pred rimskima kluboma. Stara dama je slavila v Cagliariju (1:2). Na Sardiniji so povedli gostitelji v 10. minuti. Paolo Dybala je izgubil žogo na sredini igrišča. Razvan Marin jo je popeljal do kazenskega prostora, podal v sredino, kjer je s 15 metrov zadel Joao Pedro.

V 23. minuti se je zatresla domača mreža. Streljal je nekdanji nogometaš Cagliarija Luca Pellegrini, toda gol je bil razveljavljen, saj je žoga v roko zadela Adriena Rabiota in končala za hrbtom Alessia Cragna. V sodnikovem dodatku prvega polčasa so bianconeri le izenačili. Po prodoru po levi strani Juana Cuadrada je bil z glavo uspešen Matthijs de Ligt. Juve je premoč še enkrat kronal v 75. minuti, ko je za zmago po podaji Dybale zadel Dušan Vlahković.