Empoli v izdihljajih tekme do točke proti že odpisani Sampdorii

Genoa, 15. 05. 2023 22.47 |

Nogometaši Sampdorie, ki je že odpisana in bo prihodnjo sezono igrala v Serie B, so v 35. krogu italijanske Serie A gostili Empoli in igrali 1:1.

Pri domači ekipi je slovenski vratar Martin Turk obsedel na klopi za rezervne igralce, medtem ko pri Empoliju Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja ni bilo v ekipi. Povedla je sicer genovska zasedba, v 34. minuti je zadel Alessandro Zanoli, Empoli pa je izenačil v 93. minuti z golom Roberta Piccolija.

Statistika tekme Sampdoria - Empoli

Na lestvici vodi Napoli, ki si je že pred časom zagotovil naslov prvaka, v nedeljo pa izgubil v Monzi z 0:2. Juventus je z 69 točkami drugi, potem ko je z 2:0 premagal Cremonese, Inter Samirja Handanovića pa je tretji s 66 točkami, v soboto je s 4:2 odpravil Sassuolo.

Za zadnji mesti v ligi prvakov se ob Interju sicer borijo še Lazio (65 točk), ki je igral 2:2 z Leccejem, Milan (61), ki je izgubil pri Spezii Tia Cipota z 0:2, Roma (59), ki je igrala 0:0 v Bologni, in Atalanta (58), ki je z 0:1 izgubila pri Salernitani Domna Črnigoja.

Na preostalih tekmah je Verona izgubila proti Torinu z 0:1, Fiorentina pa je z 2:0 premagala Udinese Sandija Lovrića in Jake Bijola.