Delitev točk na primorskem derbiju

Nogomet 15. Okt 202219:39 1 komentar

Nogometaši Kopra in Gorice so se v 13. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Primorski derbi se je na koprski Bonifiki končal brez zmagovalca. Bolj zadovoljni bodo s točko nogometaši iz Nove Gorice, ki so vknjižili deseto točko, medtem ko se je znova drugouvrščeni Koper s prvim remijem v sezoni izenačil s tretjim Celjem, oba imata 25 točk. Vodilna Olimpija, ki jo ob 20.15 čaka večni derbi proti Mariboru, je na vrhu s 30 točkami.

Koprčani so takoj prevzeli pobudo na domači zelenici, a si prave priložnosti niso priigrali. So pa na drugi strani v prvi pravi akciji zadeli Novogoričani. V deseti minuti so lepo izigrali domačo obrambo, po podaji Jošta Urbančiča pa je četrtič v sezoni zadel Etien Velikonja.

Pet minut kasneje so sicer Koprčani po veliki napaki Urbančiča zatresli mrežo Uroša Likarja, a je bil strelec Bright Edomwonyi v prepovedanem položaju. Na drugi strani je v 22. minuti tudi Alessandro Ahmetaj zadel iz globokega prepovedanega položaja.

Gorica je bila nevarna iz protinapadov, v enem od teh pa je v 24. minuti Zvonimir Petrović za las zgrešil levi kot vrat vratarja Adnana Golubovića. Manj nevarna sta bila poskusa Edomwonyija iz bližine z glavo v 30. ter Ahmetaja v 32. minuti z roba kazenskega prostora, minuto kasneje pa je Velikonja po prostem strelu stresel prečko. Tudi Petrović je za Gorico v 38. minuti nevarno meril, a je vnovič za las zgrešil levi Golubovićev kot.

Trojna zamenjava Kopra je takoj na začetku drugega polčasa obrodila sadove, saj je Luka Kambič – ta je zamenjal Mateja Palčiča – s predložkom zaposlil Edomwonyija, ki je z glavo zabil prvi gol v slovenski ligi.

Koper je tudi v drugem delu stisnil Novogoričane na njihovo polovico, a mu nikakor ni uspelo še drugič streti varovancev Mirana Srebrniča. Žan Benedičič, ki je iskal pot do zadetka še na četrti zaporedni tekmi v DP, je v 53. minuti poskusil od daleč, a ni bil natančen.

Po napaki Golubovića so imeli lepo priložnost gosti, a je Maj Mittendorfer, prav tako rezervist, s skrajnimi močmi posredoval pred Velikonjo. Na drugi strani je tudi Denis Cerovec odločilno posredoval ter preprečil vodstvo domačih po strelu Rudija Požega Vancaša.

V nadaljevanju se je tudi Likar nekajkrat izkazal po strelih od daleč, varovanci Zorana Zeljkovića, ki je zaradi kazni tekmo spremljal s tribune, pa so vse stavili v napad. Junak zadnjih tekem Benedičič je v 90. minuti meril nenatančno, a razburjenja še ni bilo konec.

Zadnjo priložnost Gorice je imel Žan Leban, ki je v sodnikovem dodatku iz zahtevnega položaja sprožil mimo Golubovićevih vrat. Le nekaj sekund kasneje pa je imel zmago domačih na nogi rezervist Anis Jašaragić, a je žogo prav tako poslal mimo gola.

Koprčani bodo v 14. krogu v ponedeljek, 24. oktobra, gostovali pri Kalcerju iz Radomelj, Gorico pa dan prej čaka domači obračun z Olimpijo.

Koper – Gorica 1:1 (0:1)

Edomwonyi 46.; Velikonja 10.

KONEC TEKME!

92. minuta: Tekma se je povsem razživela šele v sodnikovem dodatku! Najprej so imeli Goričani lepo priložnost pred vrati Kopra, nato pa še domačini na drugi strani. A rezultat se ni spremenil.

54. minuta: Priložnost za Gorico. Po veliki napaki v domači obrambi je Kranjc prišel do žoge, želel zaposliti Velikonjo, a v sredini kazenskega prostora ga ni našel. Ostaja 1:1.

46. minuta: GOOOOL! Koper je ekspresno po začetku drugega polčasa izenačil! Luka Kambič je podal do Brighta Edomwonyija, ki je z glavo dosegel prvenec v Prvi ligi Telemach. 1:1.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa.

34. minuta: Nova priložnost za Gorico! Etien Velikonja je tokrat po lepo izvedenem prostem strelu zadel prečko. Ostaja 1:0, Gorica pa še naprej ne popušča in Kopru povzroča precej preglavic.

10. minuta: GOOOOOL! Gorica v Kopru vodi z 1:0! Etien Velikonja je izkoristil podajo Urbančiča in poskrbel za vodstvo gostov na primorskem derbiju!