Poseben dan za Roka Možiča

Odbojka 30. Jan 202211:39 > 11:46 3 komentarji
Rok Možič je Cisterni nasul 23 točk, neprebojen je bil tudi v bloku - dosegel jih je štiri, kar je njegov nov osebni rekord v italijanski ligi. Foto: zajem zaslona

Izjemne predstave Roka Možiča v Italiji se nadaljujejo. Slovenski odbojkar je z novo fantastično predstavo Verono popeljal do prve zmage tudi na gostovanju.

Odbojkarji Verone so po zmagi na Padovo odlično formo potrdili tudi proti Cisterni. Slednja je sicer dobila prvi niz. Hrvat Petar Đirlić je pri 24:23 z začetnim udarcem presenetil ravno Roka Možiča in se osvojitev niza posmehljivo razveselil v Možičevem slogu, a veselje domačih ni dolgo trajalo, saj v nadaljevanju vajeti v svoje roke prevzeli gostje.

Na krilih slovenskega reprezentanta dobili naslednje tri nize in prišli do druge zaporedne zmage. Sedme v sezoni in šele v devetem poskusu sploh prve v gosteh v tej sezoni.

Slavje Hrvata po osvojenem nizu:

Nov mejnik v doseženih blokih

Možič je bil s 23 točkami (42% napad – 18/43) daleč najučinkovitejši igralec Verone. Če je proti Padovi 20-letni Mariborčan postavil nov mejnik v doseženih točkah na eni tekmi (30 točk), je proti Cisterni prišel do dosežka v doseženih blokih. Dosegel jih je kar štiri, skupaj jih ima zdaj 29, kar tudi v tem elementu uvršča med najboljše v ligi. Slovenec je drugi bloker v ekipi, štiri več ima le odlični Lorenzo Cortesia (33), najboljši bloker lige pa s 40 bloki odbojkar Padove Marco Vitelli.

Vrhunci s tekme med Cisterno in Verono:

Možič je še vedno kralj “strelcev”. Na 17 tekmah je dosegel kar 342 točk (v povprečju več kot 20 na vsaki tekmi), na drugem mestu je Kubanec s poljskim potnim listom Wilfredo Leon z 292, na tretjem pa Čeh Donovan Dzavoronok s 276.