Gospod 1:0, nova velika zmaga Luke Elsnerja

Nogomet 26. Dec 202221:14 0 komentarjev
Luki Elsnerju gre v Franciji še naprej odlično. FOTO: Guliverimages.

Po mesecu in pol premora se nadaljuje tudi druga francoska nogometna liga. Le Havre Luke Elsnerja je dobil derbi proti Bordeauxu in ima zdaj na vrhu drugoligaške razpredelnice pet točk prednosti.

Le Havre je Bordeaux, ki je bil do tega kroga na drugem mestu lestvice, premagal z 1:0, potem ko je že v deveti minuti zadel mladi, 20-letni francoski vezist Amir Richardson.

Do konca tekme se izid ni spremenil, čeprav je Le Havre zadnje pol ure igral z nogometašem manj, izključen je bil branilec Quentin Cornette.

Le Havre, ki ga s klopi vodi slovenski trener Luka Elsner, je tako prišel do četrte prvenstvene zmage v nizu, zanimivo pa je, da je še tretjič zapored zmagal z rezultatom 1:0.

Le Havre je v drugi francoski ligi neporažen že 14 tekem, na vrhu lestvice pa ima pet točk prednosti, zato mu kaže zelo dobro v lovu na francosko nogometno elito. Po koncu sezone napredujeta prvouvrščena kluba, medtem ko tretjega čakajo dodatne kvalifikacije.

Francoski drugoligaši so do zdaj odigrali 16 od 38 krogov.