Večna tekmeca s porazoma v derbi, zmaji z dolgimi nosovi iz Šiške

Po porazu Maribora na dramatični tekmi s Koprom v Ljudskem vrtu (0:1) je Bravo potolkel Olimpijo na svojem štadionu v Spodnji Šiški (6:1). Preobrat Mure.
Fotografija: Martin Kramarič (na fotografiji desno) je branilce Olimpije spravljal v obup. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Ljubljanski obračun je pomenil tudi obračun najboljšega (Olimpija) in najslabšega (Bravo) napada v ligi. Toda tokrat se je bolj izkazal najslabši napad, ki je tudi doslej najboljši obrambi nasul kar pol ducata golov, od tega Martin Kramarič tri. Bravo, ki je tako poskrbel za odmevno zmago in šele drugi poraz Olimpije, kljub vsemu ostaja na sedmem mestu, Olimpija pa na prvem. Ljubljanski obračun sprva ni prinesel posebej razburljive igre. V 20. minuti pa se je začel niz priložnosti. Takrat je najprej po podaji Maria Kvesića s strelom z glavo za malo zgrešil Mustafa Nukić. Minuto pozneje je na drugi strani z roba kazenskega prostora malce premalo natančno meril Nsana Simon.

Nova priložnost Olimpije je sledila v 27. minuti, ko je Rui Pedro zadel vratnico. Konec polčasa pa je pripadel domačemu Bravu. V 39. minuti je Marcel Ratnik naredil napako in žogo v kazenskem prostoru podaril Tamarju Svetlinu. Ta si je nato izmenjal podajo z Luko Štorom in nato Denisa Pintola premagal z nizkim strelom s približno 15 metrov. Že v sodniškem dodatku prvega polčasa pa so izbranci Dejana Grabića podvojili prednost, ko je Martin Kramarič natančno izvedel prosti strel z 20 metrov. V 48. minuti je najprej Olimpijin Svit Sešlar iz bližine zadel le zunanji del mreže, le malce zatem pa je Štor na robu kazenskega prostora žogo oddal do Kramariča, ki je nato z nizkim, ne preveč močnim, a natančnim strelom znova ugnal Pintola za že 3:0.

Olimpija je zmanjšala zaostanek v 51. minuti, ko je po podaji z desne strani lastno mrežo zadel Nemanja Jakšić. Albert Riera je nato dodatno odprl igro, kar pa so domači hitro kaznovali, ko je v 65. minuti po Svetlinovi podaji v osrčju kazenskega prostora z novim nizkim strelom zadel Almin Kurtović. Le štiri minute pozneje pa je Kramarič dopolnil svoj »hat-trick« in dosegel šesti gol sezone, ko je zadel za 5:1 po protinapadu in podaji Simona. Bravo pa je nadaljeval v podobnem slogu, izkoristil slabo vračanje in neodločnost zeleno-belih branilcev, tako da je v 70. minuti Nsana povišal na 6:1. Tekma je bila tako že dolgo pred zadnjim sodniškim žvižgom odločena, temu primerno pa je bilo tudi nadaljevanje do konca. Nukić je v 86. minuti sicer še sprožil z glavo, a prešibko. Bravo bo v 13. kolu v petek gostoval v Domžalah, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Maribor.

Navijači pobesneli, prekinitev v Mariboru

V Mariboru so se merili vijolični in gosti iz Kopra, navijačem domačih pa je prekipelo, potem ko je v 80. minuti tekme sodnik Matej Jug izključil vratarja Maribora Sama Pridgarja. V 85. minuti je zaradi metanja predmetov na igrišče prišlo do dolge, skoraj 30-minutne prekinitve tekme, ki pa se je nato nadaljevala. Koper je po evrozadetku Žana Benedičiča iz 87. minute zmagal z 1:0. Dvoboj v Ljudskem vrtu se je sicer začel z dobrodošlico za zvenečo okrepitev. »Jojo viola« so v pozdrav Josipu Iličiću vzklikali obiskovalci. Slovenski reprezentant pa še ni nared za igro, tako da je bil le v vlogi gledalca. Ta je tako videl tudi začetni met atletskega zvezdnika Kristjana Čeha. Vse je bilo nared za praznično soboto, a se ni izšlo po željah domačih.

Ne le, da so Mariborčani prekinili niz treh zmag, ampak so sodniki za nameček za skoraj pol ure prekinili tekmo po metanju predmetov s tribun na zelenico. Vzrok je bilo nezadovoljstvo s sojenjem, posebej po izključitvi vratarja Sama Pridgarja v 80. minuti, ta je stekel iz kazenskega prostora in kot zadnji igralec naredil prekršek nad Dariom Kolobarićem, in dosojenim prekrškom domačega igralca Marka Tolića nad vratarjem Kopra Adnanom Golubovićem.

Sledila je daljša prekinitev, na igrišče so z glavne tribune prileteli nekateri predmeti in domnevno zadeli tudi pomožnega sodnika. Koprčani so zatem zapustili igrišče, prav tako sodniki. Nato pa so se po pol ure vendarle vsi vrnili na igrišče in odigrali še končnico tekme. Kmalu po nadaljevanju so Primorci povedli z izjemnim zadetkom Žana Benedičiča, ta je s polvolejem pod prečko z 20 metrov premagal Ažbeta Juga in poskrbel za zmago gostov.

Trener Tabora Dušan Kosić in njegovi varovanci so le končali niz treh zaporednih porazov. FOTO: Leon Vidic

Kraševci končali negativni niz

Nogometaši CB24 Tabora in Domžal so se za uvod 12. kola Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1. Igralci Tabora so brez pomoči kaznovanega Denisa Kouaa iskali konec niza treh porazov in dvig z zadnjega mesta na lestvici. Prvi del naloge jim je uspelo udejanjiti, saj je Boucif El Afghani s svojim ligaškim prvencem poskrbel za dragoceno točko. Kljub njej pa so Kraševci še vedno zadnji.

Domžalčani povedli so povedli v sodniškem dodatku prvega polčasa, Arnel Jakupović je z desne strani podal pred vrata, kjer je bil na drugi vratnici najvišji Bartol Barišić, ki je v napadu zamenjal kaznovanega Ivana Durdova. Za Jakupovića je bila to peta podaja v sezoni, s čimer se je v tem pogledu na drugem mestu izenačil z Olimpijinim Mariom Kvesićem, prvi pa je Mariborčan Rok Kronaveter s sedmimi podajami. V 82. minuti pa je El Afghani le poskrbel za veselje domačih, ko je z desne strani prišel pred domžalskega čuvaja mreže Ajdina Mulalića in ga z močnim strelom premagal za 1:1.

Preobrat v Fazaneriji

V Murski Soboti so Celjani zgodaj prišli do vodstva, toda Mura je v drugem polčasu uprizorila preobrat in zmagala z 2:1. Gostje so bili od 66. minute brez izključenega Ikwuemesija. Odločilni gol je pet minut kasneje dosegel Amar Beganović. Sobočani so prišli do svoje četrte zmage, hkrati pa so prekinili niz petih zmag Celjanov.

Izidi 12. kola 1. SNL:

sobota:

CB24 Tabor : Domžale 1:1 (El Afghani 82.; Barišić 45)

Maribor : Koper 0:1 (Benedičič 87.)

nedelja:

Bravo : Olimpija 6:1 (Svetlin 39., Kramarič 45.+2, 49., 69., Kurtović 65., Simon 70.; Jakšić 52.)

Mura : Celje 3:1 (Daku 53., Beganović 71., Šroler 90.; Popović 16.; RK: Ikwuemesi 66.)