Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

hu
0 06.11.2022 09:08:30

To je možno samo v hokeju! Objeta opazovala soigralce, kar je sledilo, pa osupne! (video)

Igralca Edmontona in Dallasa sta poskrbela za precej nenavaden prizor.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL vpisali novo zmago. V domači dvorani so s 5:4 premagali gostujočo zasedbo Florida Panthers ter vknjižili še sedmo zmago v tej sezoni. Ključna vloga je znova pripadla slovenskemu asu Anžetu Kopitarju, ki se sicer ni vpisal med strelce, je pa prispeval asistenci, za delni izid 3:2 in za 5:4.

Floridčani so bolje začeli. Povedli so v 11. minuti z zadetkom, pod katerega se je podpisal Ryan Lomberg.

Drugi zadetek na tekmi je padel šele v 30. minuti, ko je za izenačenje 1:1 zadel Rasmus Kupari. A je zgolj 18 sekund kasneje Carter Verhaeghe dosegel gol za vodstvo gostov 2:1. Kralji so 34 sekund kasneje poskrbeli za novo izenačenje, delni izid 2:2 je postavil Trevor Moore.

Tik pred koncem druge tretjine so kralji prvič povedli, tudi po Kopitarjevi zaslugi, ki je ob moštveni premoči na ledu podal Viktorju Arvidssonu za 3:2. Pred tem so sodniki razveljavili zadetek gostujočega igralca Matthewa Tkachuka.

Že v drugi minuti zadnje tretjine so izenačili gostje na 3:3, zadel je Eetu Luostarinen. A je 82 sekund kasneje Blake Lizotte poskrbel za novo vodstvo domačih (4:3). Verhaeghe je v 46. minuti dosegel drugi gol za novo izenačenje. Zadišalo je po podaljšku. Preprečil ga je Gabriel Vilardi, ki je tri minute in 18 sekund pred koncem postavil končni izid 5:4, tudi s pomočjo asistence kapetana kraljev, Kopitarja. To je bil Vilardijev deveti gol v sezoni.

Vratar Jonathan Quick je zaustavil 32 strelov, vratar gostov Sergej Bobrovski pa je zbral 34 obramb na svoji 600. tekmi za panterje.

Hyman in Benn zvezdi večera
V soboto je bilo v ligi NHL vsega skupaj 14 tekem, precej pozornosti pa sta pritegnila zvezdnika Dallasa in Edmontona. Ne s svojim znanjem na ledu, ampak s svojim početjem med prekinitvijo. Ko so sodniki določali kazni igralcem obeh ekip, sta Zach Hyman in Jamie Benn objeta čakala na nadaljevanje dvoboja. Toda slednji je tekmecu izbil iz rok palico, Hymanova reakcija pa je obkrožila splet.