Marco Grull (levo) se je izkazal z golom in podajo pred 22.300 gledalci na Dunaju. Foto: AP

Rapid je povedel že v 9. minuti, ko je Marco Grull matiral Dominika Livakovića. Sredi prvega polčasa je izenačil Mislav Oršić po natančnem predložku Luke Ivanušca.

Napadalec Leicester Cityja Patson Daka je v Moskvi zadel kar štirikrat. Foto: EPA

V 34. minuti je Grull s prostega strela podal pred vrata, Maximilian Hofmann pa je z glavo zatresel mrežo.

Oba kluba imata po treh krogih po tri točke. Z devetimi točkami prepričljivo vodi West Ham, ki je s 3:0 premagal Genk.

Krznar nima pojasnila za slabo predstavo
"Nikakor ne moremo biti zadovoljni. Dolge podaje so nam povzročale velike težave. Preveč smo bili nervozni, po nepotrebnem smo hiteli. V drugem polčasu nismo sestavili niti ene prave akcije. Nimam pojasnila za to predstavo. Potrebujem nekaj časa, da analiziram vse skupaj," je bil razočaran trener Dinama Damir Krznar.

Nemški sodnik Tobias Stieler je pokazal rdeči karton Jonu Gorencu Stankoviću. Foto: EPA

Zagrebčani so v prvenstvu uspeli nadomestiti zaostanek z 0:3 proti Rijeki in iztržiti vsaj točko na Rujevici (3:3). Tokrat so znova odpovedali v obrambi in so daleč od forme, ki jih je krasila v lanski sezoni, ko so se uvrstili v četrtfinale Evropske lige. Za prezimitev v Evropi se bodo morali še pošteno potruditi. Ključna bi lahko bila že tekma istih tekmecev čez dva tedna na stadionu Maksimir.

Antwerpen do točke v Carigradu
Nogometaši Fenerbahčeja, pri katerih je od 67. minute igral Miha Zajc, so se z Antwerpnom razšli z 2:2. Turki so prišli do druge točke v skupini D, čeprav so po dveh zadetkih Ennerja Valencie v prvem polčasu vodili z 2:1. Pieter Gerkens je v 62. minuti Belgijcem priigral prvo točko.

Švedski napadalec Alexander Isak je dosegel edini zadetek na Merkur Areni v Gradcu. Foto: EPA

Poraz Sturma, izključitev Gorenca Stankovića
Sturm je v Gradcu izgubil proti Real Sociedadu z 0:1. Odločilni zadetek je v 69. minuti dosegel Alexander Isak. Jon Gorenc Stanković je v 87. minuti dobil drugi rumeni karton zaradi spotikanja in moral je predčasno iz igre. Sturm je brez točke na zadnjem mestu in ima le še minimalne možnosti za napredovanje.

Že v torek je v skupini G Miha Blažič s Ferencvarosem izgubil v Glasgowu proti Celticu z 0:2. Slovenski branilec je odigral vso tekmo.