Dominantni PSV s petimi zadetki odhaja v skupinski del Lige prvakov

Eindhoven, 30. 08. 2023 20.58 |

A.M., M.D.
4

Nova sezona Lige prvakov je že pred vrati, vstopnic za nogometno jesen med elito pa ni več na voljo. Eno izmed njih si je v boju z Rangers priboril PSV, ki je po neodločenem izidu (2:2) v Glasgowu na povratni tekmi z dominantno predstavo in kar petimi zadetki (5:1) navdušil domače navijače. Ti bodo svoje ljubljence tako kot navijači Antwerpna in Kopenhagna spremljali v skupinskem delu letošnje Lige prvakov.

Zadetek za 1:0 na tekmi PSV - Rangers

Playoff Lige prvakov je nogometnim navdušencem postregel z zanimivim parom med nizozemskim PSV-jem in škotskimi Rangersi. Na prvem obračunu sta ekipi pričarali pravo nogometno poslastico, ki se je po štirih zadetkih končala brez zmagovalca. Domačini iz Glasgowa so dvakrat povedli, končni rezultat pa je v 80. minuti postavil Luuk de Jong.

PSV iz Eindhovna je na uvrstitev v Ligo prvakov čakal že vse od leta 2018, ko je v skupini smrti z Barcelono, Tottenhamom in milanskim Interjem evropsko pot zaključil po skupinskem delu. Speči velikan iz Nizozemske, ki je leta 1988 osvojil evropski pokal (danes Liga prvakov), je v zadnjih letih daleč od ekipe, za katero so nekoč igrali Ruud Gullit, Ronald Koeman in Ronaldo, a predstava proti Rangers napoveduje novo zlato obdobje.

Vložki na tako pomembnih tekmah so ogromni in pogosto močno vplivajo na kakovost nogometa na zelenici. A v Eindhovnu tokrat ni bilo tako. V uvodnih minutah so bili bolj podjetni gostje iz Glasgowa, a domačini so počasi izenačili moči na igrišču. Prvo pravo priložnost je zapravil igralec PSV-ja Joey Veerman, ki je streljal z roba kazenskega prostora, a vratar Rangersa Jack Butland je bil na pravem mestu. Živahna in hitra igra na obeh straneh se je nadaljevala in v 20. minuti je PSV znova imel lepo priložnost. Tokrat je z glavo mimo gola streljal izkušeni Luuk de Jong

Prevlada domačih nogometašev se je stopnjevala in Ismael Saibari je z odličnim strelom v 32. minuti najprej ogrel Butlanda, nato pa ga je v 35. minuti tudi premagal za vodstvo 1:0 in norenje na tribunah prepolnega stadiona. Prvi polčas se je zaključil z izidom 1:0, a Škoti se med odmorom niso uspeli zbrati. PSV je že v prvi minuti nadaljevanja zapretil, po daljšem obdobju prevlade pa je drugi zadetek padel v 53. minuti, ko je mrežo gostov znova zatresel odlični Saibari. Ključni vlogi pri zadetku sta odigrala tudi Teze in Luuk de Jong. ki sta z odličnima podajama izigrala nemočno obrambo nasprotnikov.

Končna statistika tekme med PSV-jem in Rangers
Končna statistika tekme med PSV-jem in Rangers FOTO: Sofascore.com

Nizozemci so imeli vse pod nadzorom, a njihova sproščenost je bila hitro kaznovana, saj so Rangers po zadetku Jamesa Taverniera v 64. minuti izid znižali na 2:1. PSV je vendarle hitro dvignil glavo in po zadetku Luuka de Jonga v 66. ter Joeyja Veermana povedel s kar 4:1. V 82. minuti je Rangers znova bil v težavah, saj je njegov branilec Connor Goldson žogo preusmeril v lastno mrežo za končnih in veličastnih 5:1.

Igralec tekme Joey Vermeer
Igralec tekme Joey Vermeer FOTO: Sofascore.com

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23:05

Hvala, da ste bili z nami!

Zadnje vstopnice za jesen med elito so oddane. Poleg PSV-ja sta si napredovanje zagotovila še belgijski Antwerp in danski Kopenhagen.

23:00

Konec tekme

PSV je v Ligi prvakov!

Nizozemci so na domačem stadionu povsem nadigrali Rangers in se s skupnim rezultatom 7:3 uvrstili v skupinski del Lige prvakov.

82'

GOOOOOOL! V Eindhovnu odjeknila petarda (5:1)

Štirikrat so zadeli domačini, za peti zadetek v mreži gostov pa je poskrbel kar branilec Rangers Connor Goldson, katerega avtogol bo vsekakor aktualna tema na družbenih omrežjih. V skupnem seštevku PSV vodi s 7:3.

78'

GOOOOOOL! PSV do četrtega zadetka (4:1)

Joey Veerman je dvema asistencama dodal še zadetek in zabil zadnji žebelj v krsto Rangers. V skupnem seštevku PSV vodi s 6:3.