Reprezentanci 3 x 3 se ni uspelo uvrstiti v izločilne boje evropskega prvenstva. Foto: KZS

Po porazih proti Srbiji in Izraelu se ji ni uspelo uvrstiti v četrtfinale. Že v soboto pa je moška reprezentanca gluhih v košarki 3 x 3 postala svetovni prvak.

Slovensko reprezentanco, ki so jo sestavljali Žiga Habat, Adrian Hirchmann, Gašper Jordan Rojko in Jakob Strel, je najprej premagala Srbija z 21:14, nato pa so slovenski košarkarji klonili še pred Izraelom z 22:12.

Slovenska izbrana vrsta je tako v skupini osvojila tretje mesto in se ni prebila v današnji četrtfinale.

Uspešnejša je bila slovenska košarkarska reprezentanca gluhih, ki je na svetovnem prvenstvu v Izraelu osvojila zlato medaljo v igri tri na tri. V velikem finalu je Slovenija, ki so jo zastopali Miha Zupan, Miha Jakofčič, Jan Orešnik in Jaka Markovič, premagala Ukrajino z 21:19.