3. 5. 2022, 08:24 | Vir: STA

Anže Kopitar s Kralji odigral prvo tekmo končnice: kako so se odrezali?

Hokejisti Los Angeles Kings so odlično začeli boj na izpadanje v severnoameriški ligi NHL.

Kralji so v prvem krogu končnice zahodne konference v gosteh premagali Edmonton Oilers s 4:3 ter v boju na štiri zmage povedli z 1:0. Tudi druga tekma bo v Kanadi v dvorani Rogers Place. Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce za kralje.

Los Angeles je podjetneje začel obračun. Kralji so povedli v 11. minuti, ko je za 1:0 zadel Trevor Moore, nekaj več kot šest minut kasneje je bil uspešen še Alex Iafallo.

A je imel Edmonton pripravljeno rešitev, ter je 43 sekund pred koncem uvodne tretjine znižal na 1:2 z zadetkom Connorja McDavida.

Anže Kopitar nad igralca nasprotne ekipe. V končnici ni prostora za napake, v ospredju je požrtvovalnost.

Začetek druge tretjine je bil v znamenju domačih

Na 2:2 je ob moštveni premoči na ledu izenačil Kailer Yamamoto. Kralji so hitro odgovorili ter znova povedli, tokrat je bil uspešen Brendan Lemieux.

Edmonton pa je znova izkoristil igro z igralcem več na ledu. Leon Draisaitl je poskrbel za drugo izenačenje na tekmi ter izid poravnal na 3:3.

Kazalo je, da bosta ekipi morali odigrati podaljšek. A se ta scenarij na srečo gostujoče zasedbe ni uresničil. Nekaj več kot pet minut pred koncem je zmago kraljem priboril Phillip Danault ter postavil končni izid 4:3.

Vratar Los Angelesa Jonathan Quick se je izkazal s 36 obrambami, domači čuvaj mreže Mike Smith je zbral 31 obramb.

Poglejte si vrhunce tekme v spodnjem videu.

Novo na Metroplay: Kako se dobro ločiti? | N1 podkast s Suzano Lovec