Do vstopa v igro zaradi poškodbe Karima Benzemaja je Luka Jović v letošnji sezoni La Lige zbral vsega 73 minut igre, nato pa je s podajo in golom zrežiral zmago Reala Madrida pri
Do vstopa v igro zaradi poškodbe Karima Benzemaja je Luka Jović v letošnji sezoni La Lige zbral vsega 73 minut igre, nato pa je s podajo in golom zrežiral zmago Reala Madrida pri "La Realu". Prvi ligaški gol srbskega napadalca po februarju 2020 proti Osasuni oziroma še pred izbruhom pandemije covida v Evropi. Foto: AP

Špansko nogometno prvenstvo ni niti na polovici, pa ima Real Madrid pred na papirju največjima tekmecema 10 oziroma kar 16 točk prednosti!

Edina slaba novica – poškodba Benzemaja

Sobotni nočni obračun Real Socied – Real Madrid v Donostii (San Sebastianu) je bila osrednja tekma kroga. V 1. polčasu brez golov je bil osrednji dogodek poškodba Karima Benzemaja v 17. minuti. Francoz je z 12 goli prvi strelec prvenstva in motor ter kapetan, ki poveljuje belemu baletu na igrišču. A v nadaljevanju so navijači Madrida vsaj za sobotni večer pozabili na poškodbo prvega napadalca, saj je priložnost nepričakovano zagrabil njegova menjava.

Luka Jović je bil namreč že v drugi minuti 2. polčasa najprej podajalec za vodilni gol Viniciusa Juniorja, nato pa je že skoraj pozabljeni in odpisani Srb v 57. minuti še sam zadel po strelu z glavo, s čimer je izkoristil podajo Casemira iz kota.

Real Madrid se je pod Carlom Ancelottijem zdaj znašel v ogromni prednosti, pri čemer imajo pred drugouvrščeno Sevillo osem točk naskoka. Rdeče-beli Andaluzijci imajo sicer še eno tekmo v dobrem.

Prvi poraz Barce v Xavijevi eri

Strelec Juanmi v objemu režiserja za Barco usodne akcije Canalesa, manjka še nesebični podajalec Tello. Res šah mat Betisa v treh potezah. Foto: Reuters

Juanmi je v 79. minuti dokončal šolski protinapad Betisa, ki je z edinim golom tekme v Barceloni dosegel odmevno zmago z 1:0. Prvi poraz za Katalonce, odkar jih vodi igralska ikona Xavi. Zeleno-beli Andaluzijci so skočili na 3. mesto, Barca pa je le 7.

Manj kot mesec dni po prihodu na klop glavnega trenerja Barcelone je Xavi že poražen, in to na domačem stadionu Camp Nou. Kriza katalonskega velikana vsekakor še ni končana, navsezadnje je 23 točk iz prvih 15 krogov najslabši prvenstveni izkupiček zadnjih 18 let. Trenutno je Barcelona zunaj mest, ki ob koncu sezone prinašajo nastop v evropskih klubskih tekmovanjih.

Vsekakor je drugi domači ligaški poraz – tokrat celo brez gola – izredno slaba napoved za sredo, ko Barcelono čaka ključna tekma z Bayernom in ko lahko ob morebitnem porazu v Münchnu lahko prvič po 21 letih ostanejo celo brez izločilnih bojev Lige prvakov, če sočasno Benfica doma premaga Dinamo Kijev.

Jalov pritisk in poskusi Barce

Po bledem prvem polčasu dvoboja Barcelona – Betis so gostitelji v nadaljevanju prevzeli pobudo in začeli oblegati gostujoča vrata Ruia Silve. A Memphis Depay ni znal streljati, rezervist Ousmane Dembélé pa je meril izredno nenatančno. Kazen je prišla v 79. minuti, ravno v trenutkih najizrazitejše terenske premoči Barcelone.

Po prvem porazu zdaj Xavija čaka že naslednji veliki izziv – Bayern in boj za preboj v izločilne boje Lige prvakov. Foto: Reuters

Kot iz učbenika: Calanes-Tello-Juanmi

Hiter protinapad Betisa, dolga podaja v globino in prodor Canalesa po desni strani, preigravanje Frenkieja de Jonga, nato je Betisova desetica podala na vrh kazenska do Tella, ki je podaljšal na levo stran, kjer je Juanmi mirno zaključil šolski protinapad Andaluzijcev. Z devetim golom sezone je junak Betisove zmage na 2. mestu strelcev La Lige ujel Viníciusa Júniorja.

"Ko je ekipa igrala najbolje, smo prejeli gol. Sreče, ki smo jo imeli proti Villarrealu, tokrat ni bilo. Zaustavljati moramo takšne protinapade, čemur smo se že posvečali ... Boleč poraz, saj smo bili v dobri formi, a to je nogomet," je bil po prvem porazu v vlogi trenerja Barcelone razočaran Xavi, ki ga čaka še ogromno dela, da vrne ekipo na mesta, ki bi zadovoljila navijače.

Oblak in Atletico doma klonila pred Mallorco

Doma je presenetljivo izgubil tudi Atletico Madrid, ki je po preobratu klonil pred Mallorco. V 68. minuti so rdeče-beli povedli prek Cunhe, ki je kronal domačo premoč. A kot bi vodstvo uspavalo Atletico: v 80. minuti je najprej izenačil Franco Russo, v sodnikovem podaljšku pa je udaril Japonec Takefusa Kubo in drugič matiral Jana Oblaka, ki je na koncu zbral zgolj eno obrambo. Šok za četo Diega Simeoneja in veselje za Balearčane ob zmagi v prestolnici.