Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

sta
sta
0 01.12.2022 18:19:05

Milimetri najprej razžalostili Hrvate, nato jim je Lukaku omogočil veselje

Hrvaška reprezentanca je v skupini F svetovnega prvenstva v Katarju osvojila drugo mesto in se prebila v osmino finala. V 3. krogu skupinskega dela je v Al Rajanu igrala 0:0 z Belgijo.

Tako finalisti zadnjega SP Hrvati kot tretjeuvrščeni iz Rusije Belgijci so imeli svoje priložnosti, posebej v drugem delu pa so bili izbranci Roberta Martineza bližje zadetku, med drugim je Romelu Lukaku zadel vratnico, ob tem pa zapravil še nekaj priložnosti. V tej skupini je prvo mesto na lestvici pripadlo Maroku, ki je v Al Tumami z 2:1 ugnal Kanado.

Prvi strel so Hrvati sprožili že po desetih sekundah, nenatančen je bil Ivan Perišić, potem pa so boljši obraz pokazali Belgijci, pri katerih sta v nasprotju s prejšnjima tekmama od začetka priložnost dobila Leandro Trossard in Dries Mertens, slednji je ob Yannicku Carrascoju tudi zapravil eno lepo belgijsko priložnost. Carrasco pa je v 15. minuti naredil prekršek v lastnem kazenskem prostoru, sodnik je pokazal na belo točko, a so Hrvati ostali brez nje zaradi predhodnega minimalnega prepovedanega položaja, šlo je za milimetre. Pozneje je bila tekma ob enakovredni igri bolj ali manj brez pravih priložnosti.

Ob polčasu je namesto Mertensa vstopil Romelu Lukaku v belgijski napad, prav slednji pa je takoj prišel do strela z glavo, po katerem je žoga končala v naročju Dominika Livakovića. Mateo Kovačić je v 50. minuti poskrbel za prvi hrvaški strel v okvir vrat, izkazal se je Thibaut Courtois, ki je brez posebnih težav posredoval tudi po strelih Marcela Brozovića in Luke Modrića v naslednjih minutah.

V 60. minuti je bilo vroče v hrvaškem kazenskem prostoru, najprej je Livaković obrani strel Carrascoja iz bližine, odbito žogo pa je Lukaku poslal v vratnico. V 87. minuti je znova Lukaku iz bližine zgrešil cilj, takrat ga je žoga bolj po naključju zadela v nogo. V 90. minuti je spet žoga v bližini gola prišla do Lukakuja, niti takrat mu je ni s prsmi uspelo spraviti čez golovo črto, v 92. minuti pa je v zadnjem trenutku pred njim posredoval Joško Gvardiol.

Hrvaška – Belgija 0:0

Stadion Ahmad bin Ali, gledalcev 43.984, sodniki: Taylor, Beswick in Nunn (vsi Anglija).

Hrvaška: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Kovačić (od 92. Majer), Modrić, Brozović, Perišić, Kramarić (od 64. Petković), Livaja (od 64. Pašalić).

Belgija: Courtois, Meunier (od 87. E. Hazard), Alderweireld, Vertonghen, Castagne, Witsel, Dendoncker (od 72. Tielemans), De Bruyne, Carrasco (od 72. Doku), Trossard (od 59. T. Hazard), Mertens (od 46. Lukaku).

Rumeni karton: Dendoncker.