Hokej

Kralji pred premorom za tekmo zvezd All-Star prekinili črn niz

Nashville, 01. 02. 2024 08.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so pred premorom za tekmo zvezd All-Star v ligi NHL gostovali v Nashvillu. Kralji so premagali Nashville Predatorse s 4:2 in tako boljše volje odhajajo na krajši premor, saj so prekinili črn niz štirih zaporednih porazov.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: AP

Anže Kopitar je v dobrih 18 minutah na ledu zbral dva strela proti vratom tekmeca, točk pa tokrat ni vpisal. Alex Turcotte, ki je zaigral na svoji drugi tekmi v sezoni, skupno pa 14. v karieri, pa je dosegel svoj prvi zadetek v ligi NHL in temu dodal še podajo. V drugi tretjini je povišal za goste na 2:0 in podal pri zadetku Trevorja Lewisa. "Res je dober občutek. Tega gola ne bom nikoli pozabil in to je nekaj, kar bom cenil do konca življenja," je dejal peti izbor nabora 2019, Turcotte.

To je bila šele tretja zmaga na zadnjih 17 tekmah za Kralje in trenerja Todda McLellana, čigar stolček se po pisanju ameriških medijev zelo maje. "Še vedno nas čaka dolga pot do vrnitve naše igre, toda to, da se vsaj na premor odpravljamo nekoliko boljše volje, je res dobra stvar," je dejal McLellan.

Za goste je vratar Dave Rittich, ki je v sezoni 2021/22 odigral 17 tekem tudi za Nashville, zbral 38 obramb, med strelce pa sta se vpisala še Carl Grundstrom in Kevin Fiala z golom na prazna vrata. Kralji so si z dvema ključnima točkama dali nekaj prostora za dihanje, potem ko so osvojili prvo mesto za posebno povabilo v končnici zahodne konference, s 54 točkami so izenačeni s St. Louisom in z Nashvillom.

Frank Vatrano
Frank Vatrano FOTO: AP

V kalifornijskem derbiju so Anaheim Ducksi po podaljšku v domači dvorani s 3:2 premagali San Jose Sharkse. Junak večera je bil Frank Vatrano, ki je na veselje domačih navijačev v dvorani Honda Center zadel po dobrih štirih minutah podaljšane igre.

Podaljšek je odločil tudi tekmo med Detroit Red Wingsi in Ottawa Senatorsi, kjer pa so zmago s 3:2 odnesli gosti iz Kanade. Zmagoviti gol za senatorje je dosegel Shane Pinto. Slednji je zaradi suspenza, ki mu ga je naložila liga NHL zaradi kršitve njene politike proti igram na srečo, izpustil 41 tekem. "Počasi se spet počutim bolj kot jaz sam. Prvi dve tekmi sta bili napolnjeni z adrenalinom, na zadnjih dveh pa sem se počutil precej dobro."

Za goste sta zadela še Brady Tkachuk in Mark Kastelic, vratar Joonas Korpisalo pa je obranil 23 strelov. Pri rdečih krilih, ki so mesec končali z dobrim izkupičkom 9-2-2, sta se med strelce vpisala Daniel Sprong in Dylan Larkin, vratar Alex Lyon je zbral 22 obramb. "Za nami je izjemen mesec," je po tekmi kljub porazu dejal trener Derek Lalonde. "Vrnili smo se v boj in to smo želeli doseči, odkar sem prišel sem. Ta mesec je bil korak v pravo smer, a le korak."