Francozinje, tretje na svetu, so odlično pripravljene. Na zadnjih 16 tekmah ne poznajo poraza. Foto: EPA

Goli s tekme Nizozemska - Portugalska

Francozinje, tekmice Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, so z golom Kadidiatou Diani povedle že v šesti minuti, kar je napovedovalo, da bi Belgija lahko doživela podobno usodo kot Italija v prvem krogu, ko je že po prvem polčasu zaostajala z 0:5. Belgijke so bile v povsem podrejenem položaju, toda tekmice so bile neučinkovite, za kar je sledila kazen. S svojim edinim strelom v prvem delu so prek Janice Cayman Belgijke izenačile, toda že pet minut pozneje je Griedge Mbock favoritinje znova vrnila v vodstvo.

Tako kot na tekmi proti Italiji so Francozinje v drugem delu nekoliko umirile ritem, nadzorovale položaj, golov pa ni bilo več, čeprav so Francozinje ob koncu tekme zapravile enajstmetrovko in na igrišču imele igralko več.

Na prvi četrtkovi tekmi je bila Italija boljši tekmec od Islandije, toda tega ni dokazala z izidom. Tekma se je končala brez zmagovalca, Karolina Lea Vilhjalmsdottir je Islandke v vodstvo popeljala že v tretji minuti, v drugem polčasu je izenačila Valentina Bergamaschi.