Tilen Finkšt Urša Pintar kolesarstvo

Sreda, 1. 3. 2023, 20.53

kolesarstvo, dirka Trofej Umaga

Urša Pintar tretja v Umagu

Urša Pintar | Urša Pintar je na dirki Trofej Umaga zasedla tretje mesto. | Foto Ana Kovač

Urša Pintar je na dirki Trofej Umaga zasedla tretje mesto.

Slovenska kolesarka Urša Pintar je na dirki Trofej Umaga zasedla tretje mesto. Na 110 kilometrov dolgi progi sta jo premagali le Italijanka Alessia Vigilia in Anastasia Carbonari, ki tekmuje za Latvijo. Pintarjeva, članica ekipe BTC City, in Carbonari sta v cilj prišli 23 sekund za zmagovalko.

Moška dirka (139 km), ki je v preteklosti prinašala veliko uspeha tudi Slovencem, tokrat s slovenskega vidika ni bila uspešna. Dobil jo je Čeh Adam Toupalik, najboljši Slovenec je bil Tilen Finkšt na 17. mestu. Slovenci sicer na zmago tu čakajo od leta 2017, ko je bil najboljši Rok Korošec, v zadnjih treh letih pa so vselej ostali brez stopničk.