Joao Cancelo ne bo igral na euru

Portugalski nogometni reprezentant je bil na zadnjem testu pozitiven na covid-19. Zamenjal ga bo Diogo Dalot.
Fotografija: Za Joaaja Cancela je konec sezone zares mučen, po porazu v finalu lige prvakov bo zdaj izpustil še evropsko prvenstvo. FOTO:Pedro Nunes/Reuters

Na seznamu nogometašev, ki ne bodo igrali evropskega prvenstva zaradi okužbe z virusom sars-cov-2, je novo ime.

Portugalski nogometaš Joao Cancelo je bil pozitiven na covid-19, zaradi česar je zanj evropskega prvenstva že konec. Nogometaša Manchester Cityja bo zamenjal Diogo Dalot, ki je nedavno s portugalsko reprezentanco osvojil srebrno kolajno na EP do 21 let, je sporočila portugalska nogometna zveza.

Cancela, ki bi bil prva izbira selektorja Fernanda Santosa na položaju zadnjega desnega bočnega, bo zamenjal mladi, 22-letni branilec Milana.

Portugalsko reprezentanco prva tekma prvenstva čaka v torek ob 18. uri, ko se bo v skupini F pomerila z Madžarsko.