Antoine Griezmann je potreboval le dve minuti za odločilni zadetek na Mestalli. Foto: EPA

Jan Oblak in soigralci so prejšnji teden doživeli hladno prho, ko so na domačem igrišču izgubili proti Villarrealu z 0:2. Novega spodrsljaja si niso smeli privoščiti, saj sta madridski Real in Barcelona v odlični formi.

Zadetek Musaha razveljavljen
Na stadionu Mestalla so gostitelji zatresli mrežo v 23. minuti, ko se je Yunus Musah odločil za strel s 25 metrov z desne strani. Žogo je poslal tik ob vratnici v mrežo, Oblak je bil prekratek. Sredi velikega veselja na tribunah se je oglasil videosodnik. Mouctar Diakhaby je malce pred zadetkom podrl Joaa Felixa, potem ko mu je Portugalec potisnil žogo med nogama. Glavni sodnik Guillermo Cuadra Fernandez si je ogledal posnetek ob stranski črti in nato razveljavil zadetek.

Igralci Valencie so bili ogorčeni. Najprej je rumeni karton prejel Diego Simeone, ki je glasno zahteval razveljavitev zadetka. Ko je Cuadra Fernandez uslišal njegovi želji, se je seveda razburil Gennaro Gattuso in prav tako prejel rumeni karton.

Jan Oblak ni imel veliko dela. Gostitelji so sprožili le dva strela v okvir vrat. Foto: EPA

Videosodnik spremenil rdeči karton za Correio v rumenega
Pet minut pred odmorom je Thierry Correia podrl Alvara Morato in prejel rdeči karton. Žoga je letela stran od gola in odločitev je bila zares stroga. Videosodnik se je oglasil in Correia je prejel le rumeni karton.

Griezmann zadel dve minuti po vstopu
V 66. minuti je Thomas Lemar podal do Griezmanna, ki se je odločil za strel s 16 metrov, žoga je zadela Carlosa Solerja, spremenila smer in končala za hrbtom vratarja Valencie Giorgija Mamardašvilija. Griezmann je bil na zelenici šele dve minuti, Geoffrey Kondogbia je zapustil igrišče v 64. minuti.

V zadnjih minutah je Mamardašvili preprečil še višjo zmago Atletica, Yannicku Carrascu in Griezmannu jima ga ni uspelo matirati.

Edinson Cavani je prejel velik aplavz, ko so ga predstavili pred tekmo. Foto: EPA

Cavani za dve sezoni k netopirjem
Edinson Cavani bo v prihodnjih dveh sezonah nosil dres Valencie. 35-letni Urugvajec je bil to poletje prost igralec, potem ko mu je potekla pogodba z Manchester Unitedom. Cavani je pred prihodom k rdečim vragom igral še za Paris Saint-Germain, Napoli in Palermo, kariero pa je začel pri domačem Danubiu.

V zadnjih dveh sezonah je na Otoku vpisal 59 nastopov in dosegel 19 golov. Na staro celino je prišel pred 15 leti, ko se je preselil k Palermu, v tem času pa je postal eden najučinkovitejših napadalcev na svetu. Na 615 tekmah se je kar 360-krat vpisal med strelce, od tega je za Napoli dosegel 104 gole, za PSG pa 200. Za reprezentanco Urugvaja je debitiral leta 2008, skupaj pa zbral 133 nastopov in dosegel 58 golov.